Nowy prezes Toyota Motor Industries Poland w Jelczu-Laskowicach

    Kilka dni temu Toyota ogłosiła powołanie Pana Taku Yamamoto na stanowisko nowego prezesa fabryki Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o. (TMIP) w Jelczu-Laskowicach. Dotychczas stanowisko to zajmował Hirotaka Morishita, który opuszcza TMIP po 3 latach kierowania spółką i powraca do pracy w japońskiej spółce Toyota Industries Corporation (TICO).

    Podczas przemówienia adresowanego do kadry zarządzającej fabryki TMIP, w trakcie wizyty w Polsce pod koniec maja 2011 r., prezes Yamamoto powiedział m.in.: – Chciałbym, aby jelczańska fabryka Toyoty za mojej kadencji stała się jeszcze bardziej witalną i docenianą fabryką Toyoty. By stało się to realne, potrzebne są wspólne działania nas wszystkich, zmierzające do rozwoju młodej kadry TMIP, by to ona właśnie stała się motorem rozwoju fabryki. Takie podejście uważam za niezbędne, aby to właśnie obecni pracownicy TMIP w przyszłości kontynuowali pracę zgodnie z dobrymi tradycjami oraz korporacyjnym duchem i wartościami koncernu Toyota.

    Taku Yamamoto urodził się 23 stycznia 1956 r. w prefekturze Wakayama w Japonii. W 1979 r. uzyskał tytuł magistra na Wydziale Inżynierii Przemysłowej Uniwersytetu Waseda. W tym samym roku, rozpoczął pracę w firmie Toyoda Automatic Loom Works Ltd. (której nazwa została 2001 r. zmieniona na Toyota Industries Corporation /TICO/) i zdobył pierwsze zawodowe szlify jako inżynier Działu Projektowego w Dywizji Kompresorów. W latach 1984-1990 Taku Yamamoto pracował w Michigan w USA w Dziale Inżynieryjno-Sprzedażowym Denso International America Inc. W 1991 r. objął stanowisko Managera Działu Inżynieryjno-Projektowego, a 11 lat później – w roku 2002 – stanowisko Dyrektora Generalnego Działu Personalnego w spółce TICO. Od roku 2003 do 2006, Pan Yamamoto nadzorował pracę Działu Planowania Biznesowego w TICO. Od roku 2007 zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego Departamentu Personalnego.