Studencka szansa na sukces z ASTORem

  Najnowsza, trzynasta edycja „Konkursu ASTOR na najlepszą pracę dyplomową”, organizowanego przez firmę ASTOR – dostawcę rozwiązań dla przemysłu, jest już na półmetku. Konkurs adresowany jest do absolwentów wyższych uczelni technicznych. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody pieniężne. Konkurs otwiera również przyszłym inżynierom możliwości zdobycia ciekawej pracy zawodowej. Studenci mogą zgłaszać swoje prace do 30 września 2011 roku.

  Konkurs ASTOR na najlepszą pracę dyplomową ma już mocną markę na uczelniach technicznych, cieszy się powodzeniem wśród studentów i jest dobrze przyjmowany przez nauczycieli akademickich, w tym promotorów zgłaszanych prac. Konkurs zyskał również uznanie w obszarze edukacyjnych działań CSR i został wyróżniony w najnowszym Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki”.

  „Cieszy nas uznanie ekspertów Raportu dla naszej dobrej praktyki. Konkurs ASTOR rozwijamy od wielu lat, corocznie doskonaląc metodykę jego przeprowadzania. Daje to efekty, gdyż z roku na rok rośnie ilość i jakość zgłaszanych prac.” – komentuje Wojciech Kmiecik, Członek Zarządu Operacyjnego ds. Marketingu i PR w firmie ASTOR.

  Udział w tym przedsięwzięciu stanowi dla studentów inwestycję w zawodową przyszłość, co potwierdzają laureaci poprzednich edycji konkursu, którzy dziś realizują się w swoim zawodzie w uznanych firmach, w tym również w firmie ASTOR.

  Zgodnie z zasadami Konkursu, startujący w nim młodzi inżynierowie będą tworzyć prace dyplomowe w oparciu o rozwiązania globalnych producentów z oferty firmy. Dlatego też pracownicy ASTORa służą zainteresowanym studentom wsparciem merytorycznym oraz technicznym.

  Tematyka prac zgłaszanych do konkursu może być związana m.in. z systemami sterowania linią produkcyjną, monitoringiem i wizualizacją procesów przemysłowych, automatyzacją procesów produkcyjnych lub stanowiskami zrobotyzowanymi. Jury, oceniając prace, zwraca szczególną uwagę na innowacyjność, poziom technicznego wykonania oraz możliwość wdrożenia w praktyce.

  Łączna wartość nagród w najnowszej edycji to blisko 10 tys. zł! Zmianie ulega metodyka pracy jury konkursu: spośród wybranych prac, 6 zostanie zakwalifikowanych do finału.

  Termin nadsyłania prac na Konkurs ASTOR upływa 30 września 2011 roku.

  Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.konkurs.astor.com.pl