Nowy, uniwersalny smar do zaworów, mocowań i instalacji tlenowych

Firma Klüber Lubrication wprowadziła do sprzedaży Klübertemp YV 93-92, biały środek smarowy o dobrej zdolności zwilżania, nadający się do zaworów, mocowań i instalacji tlenowych.

Nowy produkt wykazuje wysoką stabilność w warunkach skoków ciśnienia tlenu oraz dobrą odporność na gazy i substancje chemiczne stosowane w tym przemyśle. Klübertemp YV 93-92 zapewnia wysoką niezawodność eksploatacyjną instalacji i podzespołów wykorzystujących tlen w postaci ciekłej i gazowej. Aby utrzymać wysoki standard produkcji, firma Klüber Lubrication wytwarza Klübertemp YV 93-92 w małych seriach, stosując rygorystyczne wymogi higieniczne. Co więcej, każda seria jest przedmiotem inspekcji BAM (tj. niemieckiego Instytutu Badania i Testowania Materiałów z siedzibą w Berlinie).

Opisywany środek może być stosowany w instalacjach przenoszących tlen, powietrze, dwutlenek węgla, węglowodory czy gazy obojętne. Klübertemp YV 93-92 nadaje się do smarowania zaworów, mocowań i instalacji przenoszących tlen ciekły i gazowy przy średnim ciśnieniu cząstkowym. Z uwagi na wysoką kompatybilność z większością materiałów używanych w tej gałęzi przemysłu, Klübertemp YV 93-92 nadaje się także do konserwacji i pielęgnacji aparatów tlenowych, np. w urządzeniach do nurkowania. Produkt ten można stosować w szerokim zakresie temperatur, a w szczególności w niskich temperaturach.