Ocynkownia Podkarpacie wybuduje zakład w mieleckiej SSE

    Prawie 21 mln zł zainwestuje spółka Ocynkownia Podkarpacie na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W podstrefie w Ostrowie wybuduje zakład, w którym będą nakładane powłoki cynkowe na elementy stalowe. Zatrudnienie znajdzie ponad 50 osób.

    Zakład powstanie na niespełna 5-hektarowej działce; spółka w ramach inwestycji planuje, oprócz budowy nowej fabryki, także zakup linii technologicznej niezbędnej do uruchomienia produkcji. W zakładzie firma będzie także dokonywać obróbki metali oraz produkować metalowe elementy stolarki budowlanej.

    W tym roku to już siódme zezwolenie na prowadzenie działalności w mieleckiej SSE. Od początku roku inwestorzy w sumie zadeklarowali zainwestowanie 67 mln zł i utworzenie 199 miejsc pracy.

    SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, powstała w 1995 r. Obecnie ma ponad 1,1 tys. ha i jest zlokalizowana w 22 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i Szczecinie. Dzięki strefie powstało dotychczas ok. 16 tys. miejsc pracy.