Transition Technologies tworzy oprogramowanie dla Hyundaia

  Łódzkie centrum badawcze firmy informatycznej Transition Technologies będzie realizować wieloletni kontrakt z koreańskim koncernem motoryzacyjnym Hyundai Kia Motor Company. Informatycy stworzą oprogramowanie zarządzające długością funkcjonowania podzespołów koreańskich aut.

  Nowoczesne centrum badawcze Poland Solution Center – oddział Transition Technologies – otwarty został w Łodzi jesienią ub. roku. Firma tworzy nowoczesne oprogramowania komputerowe do modelowania produktów i lepszego zarządzania informacjami na ich temat.

  Koreańskie konsorcjum zdecydowało się na wprowadzenie tworzonego w centrum systemu służącego do centralnego zarządzania informacją o swoich produktach i do usprawnienia wymiany informacji między różnymi departamentami firmy m.in. działami badań i rozwoju, designu czy produkcji.

  „W przypadku Hyundaia wspomagamy oprogramowanie do modelowania samego produktu końcowego i integrujemy je z pozostałymi produktami, które są w użytku, żeby sami inżynierowie pracowali sprawniej i uzyskali pewną przewagę konkurencyjną nad innymi firmami motoryzacyjnymi. Możemy powiedzieć, że dotyczy ono dziedziny projektowania m.in. nowych części i podzespołów samochodów” – powiedział dziennikarzom w piątek dyrektor łódzkiego oddziału Transition Technologies Dariusz Lis.

  Firma zatrudnia w łódzkim centrum badawczym 100 osób. Zespół projektowy dla Hyundaia liczy obecnie kilka osób, ale do końca tego roku firma chce zatrudnić kolejnych 40 programistów. Poszukiwani są głównie studenci ostatniego roku i absolwenci łódzkich uczelni.

  Centrum, które zajmuje obecnie ok. tysiąc m. kw. powierzchni w biurowcu Textorial Parku, chce także od października zaadaptować kolejne 500 m.kw. pow. na swoje potrzeby. Kontrakt z Hyundaiem ma być realizowany przez 3-5 lat. Współpraca z koreańskim koncernem ma międzynarodowy charakter. Nad rozwiązaniami – obok polskich programistów – będą pracować zespoły architektów i programistów z Korei, Indii i Stanów Zjednoczonych.

  Transition Technologies powstała w 1991 roku. Jest wiodącym polskim dostawcą oprogramowania m.in. dla sektorów energetycznego i gazowniczego. Transition Technologies współpracuje m.in. z Oracle, Sun Microsystems, IBM oraz Premium Technology.

  Firma współpracuje m.in. z Ferrari, Nokią, Volkswagenem czy Adidasem. W nowym centrum badawczym będą opracowywane m.in. programy niezbędne do produkcji i eksploatacji największego pasażerskiego samolotu Airbusa A380. Współpracuje z firmami z ponad 20 krajów z Europy ale także m.in. Stanów Zjednoczonych, Chin, Japonii, Australii i Tajlandii. Obecnie w kilku oddziałach zatrudnia ok. 340 osób.