Opakowania z certyfikatem

    Spółka BIOERG, należąca do grupy Zakładów Tworzyw Sztucznych „ZTS Ząbkowice-ERG”, jako pierwsza polska firma otrzymała certyfikat spełniania normy DIN EN 13432:2000. Norma ta dotyczy oceny opakowań przydatnych do odzysku organicznego. Certyfikacja prowadzona przez DIN CERTCO ma na celu potwierdzenie przydatności do kompostowania materiałów polimerowych i produktów z nich wykonanych, łącznie z zastosowanymi środkami pomocniczymi.

    Uzyskany przez firmę certyfikat gwarantuje, że opakowania są naprawdę kompostowalne (spełniają wymogi normy DIN EN 13432:2000). Dokument ten pozwala jednoznacznie odróżnić produkt, który jest faktycznie kompostowalny/biodegradowalny, wykonany z surowców roślinnych i w pełni przyjazny środowisku, od „podróbek”, które coraz częściej można spotkać na rynku, wykonanych z tradycyjnych polimerów opartych na ropie naftowej, a nazywanych oxo- lub fotodegradowalnymi.

    – Nasze produkty są w pełni kompostowalne i przyjazne dla środowiska, teraz, po otrzymaniu certyfikatu będą oznaczone odpowiednim znakiem i numerem, który potwierdza ich zgodność z normą EN 13432:2000 – mówi Maciej Błasiak, prezes spółki Bioerg.

    Opakowania kompostowalne, takie jak produkowane przez BIOERG, ulegają rozkładowi na dwutlenek węgla, wodę i przyjazny dla środowiska kompost.

    www.bioerg.com.pl