Oprogramowanie SOLIDWORKS 2020

Firma Dassault Systèmes przedstawiła SOLIDWORKS 2020 – najnowsze wydanie pakietu oprogramowania do inżynierii i projektowania 3D. SOLIDWORKS 2020 wprowadza rozszerzenia, nowe funkcjonalności i metody pracy, pozwalające ponad sześciu milionom użytkowników SOLIDWORKS przyspieszyć rozwój produktu od fazy koncepcyjnej po produkcję oraz wytwarzać nową wartość dla organizacji.

Zespół badawczo-rozwojowy Dassault Systèmes opracował SOLIDWORKS 2020 w odpowiedzi na tysiące zgłoszeń dotyczących nowych funkcji kierowanych przez społeczność SOLIDWORKS. Dzięki połączeniu z aplikacjami dostępnymi na platformie 3DEXPERIENCE, oprogramowanie SOLIDWORKS 2020 stanowi także odpowiedź na najnowsze globalne trendy i potrzeby biznesowe związane z wyższym poziomem współpracy i elastyczności.

Użytkownicy pakietu SOLIDWORKS 2020 skorzystają z setek rozszerzeń, które poprawiają wydajność, optymalizują tok pracy oraz pozwalają rozszerzyć środowisko projektowe dzięki połączeniu z platformą 3DEXPERIENCE.

Wśród setek rozszerzeń zawartych w SOLIDWORKS 2020 znajdują się:

  • nowy tryb opisywania szczegółów (detailing) oraz akcelerator grafiki dla rysunków pozwala na otwieranie rysunków w ciągu kilku sekund przy zachowaniu możliwości dodawania i edytowania adnotacji. Umożliwia szybszą pracę na rysunkach z wieloma arkuszami, konfiguracjami i widokami zawierającymi dużą ilość danych;
  • uelastycznienie części – wyświetlanie tej samej części w różnych warunkach w tym samym złożeniu. Na przykład: wyświetlenie sprężyny ściśniętej i w pełnej długości w tym samym złożeniu. Funkcja uelastycznienia części doskonale sprawdza się przy projektowaniu takich elementów, jak sprężyny, miechy, zawiasy, o-ringi oraz inne części, które zginają się lub zmieniają położenie;
  • udoskonalenia SOLIDWORKS PDM, SOLIDWORKS Electrical connector oraz SOLIDWORKS PCB connector, pozwalają całościowo projektować układy elektroniczne i zarządzać danymi z uwzględnieniem bezpiecznego przechowywania, indeksowania i kontroli wersji, umożliwiając jednocześnie ściślejszą współpracę pomiędzy zespołami korzystającymi z rozwiązań ECAD i MCAD.

Aby wyświetlić pełną listę udoskonaleń dostępnych w pakiecie SOLIDWORKS 2020, kliknij tutaj.

Dzięki SOLIDWORKS 2020 i portfolio 3DEXPERIENCE.WORKS platforma 3DEXPERIENCE oferuje coraz bardziej wszechstronny zestaw bazujących na chmurze rozwiązań, które wspólnie pozwalają lepiej zarządzać wszystkimi etapami rozwoju produktu: od fazy koncepcyjnej, przez projektowanie i produkcję, aż po dostarczenie produktu na rynek. Rozwiązania takie jak 3D Sculptor, zawierający xShape (do modelowania 3D typu subdivision), 3D Creator z xDesign (do modelowania parametrycznego), 3D Component Designer (do zarządzania danymi), Project Planner i Structural Professional Engineer (do zaawansowanych symulacji) pozwalają użytkownikom usprawnić projektowanie od fazy koncepcyjnej po produkcję.

Zgodnie z deklaracją złożoną podczas SOLIDWORKS World 2019 wszystkie rozwiązania bazujące na chmurze staną się częścią portfolio 3DEXPERIENCE.WORKS, łącząc w ten sposób szeroki zakres funkcjonalności platformy 3DEXPERIENCE z łatwością korzystania z SOLIDWORKS.

Naszym celem nie jest wyłącznie rozwijanie oprogramowania SOLIDWORKS, które branża doskonale zna i ceni, o nowe, bardziej zaawansowane funkcje, ale także jego integracja z chmurą za pośrednictwem 3DEXPERIENCE, jedynej dostępnej platformy oferującej prawdziwie holistyczne wrażenia cyfrowe. Umożliwiliśmy dostęp do naszego portfolio znajdującego się na platformie, aby użytkownicy korzystali z możliwości 3DEXPERIENCE.WORKS – mówi Gian Paolo Bassi, dyrektor generalny SOLIDWORKS w Dassault Systèmes. – Dzięki temu organizacje dysponują środowiskiem i aplikacjami pozwalającymi w epoce przemysłowego renesansu znajdować nowe rozwiązania, wprowadzać innowacje, współpracować i produkować.

Od 2002 r. Omax używa aplikacji SOLIDWORKS do projektowania podzespołów do najszybszych i najbardziej precyzyjnych w branży maszyn do cięcia wodą – mówi Eric A. Beatty, starszy projektant układów mechanicznych w Omax Corporation. Firma Omax będzie używać oprogramowania SOLIDWORKS 2020 do wprowadzania innowacji i doskonalenia maszyn oraz akcesoriów z technologią Waterjet. Pakiet ten oferuje rewolucyjne funkcje, doskonałą wydajność i możliwości współpracy w terenie, pozwalając tworzyć wartość wszystkim, niezależnie od miejsca i posiadanego urządzenia.

http://www.3ds.com/pl-pl


Źródło: Dassault Systèmes