Optymalizacja usług dla branży lotniczej i producentów turbin gazowych

  Kilkumilionowe inwestycje Morgan Advanced Material obejmujące zarówno kapitał ludzki, jak i wyposażenie w oddziałach Certech w Wielkiej Brytanii stanowią kolejne rozszerzenie oferty spółki dla przemysłu lotniczego oraz sektora produkcji przemysłowych turbin gazowych.

  Firma zainwestowała w najnowocześniejszego, trójosiowego robota, wykorzystywanego głównie w operacjach o dużej skali i średniej złożoności, który pomaga zoptymalizować powtarzalność i spójność procesową przy jednoczesnym ogólnym wzroście wydajności

  Pozyskano również nową maszynę do formowania wtryskowego przeznaczoną do produkcji łopatek przemysłowych turbin gazowych, która istotnie zwiększa wydajność operacji produkcyjnych. Kolejna maszyna przeznaczona do użytkowanie w sektorze lotniczym ma zostać zainstalowana z końcem 2014 r.

  Znajdujące się na miejscu laboratorium badawczo-rozwojowe również zostało zmodernizowane wraz z wprowadzeniem pilotażowego wyposażenia produkcyjnego obejmującego wtryskarkę, mieszalnik i piec do wypału. Umożliwia to prowadzenie rozbudowanych testów własności obecnie wytwarzanych materiałów i wydajności procesów.

  Oprócz inwestycji w zakresie sprzętu i wyposażenia, zatrudniono również dwóch nowych inżynierów produkcji oraz dwóch kierowników ds. globalnego rozwoju, którzy będą realizować nowe wyzwania związane z wciąż rozszerzająca się działalnością spółki.

  Certech, będący częścią firmy Morgan od 2008 roku, opracowuje innowacyjne materiały, z których wytwarza rdzenie ceramiczne (protektorowe) wykorzystywane w procesie odlewania z woskiem traconym, stosowanym głównie w produkcji łopatek silników lotniczych i turbin gazowych oraz komponentów dla nowych sektorów takich jak usługi medyczne czy przemysł samochodowy. Dedykowane instalacje w Corby i Derby obsługują najważniejszych klientów międzynarodowych.

  Robert Park z firmy Certech, wyjaśnia: Wymagania rynku, na którym operujemy wciąż się zmieniają, dlatego kontynuujemy inwestowanie w nowe procesy i materiały, tak aby utrzymać i wzmocnić naszą wiodąca pozycję na rynku w obszarze rdzeni ceramicznych. Dzięki uzyskiwanym potwierdzeniom od najważniejszych graczy rynkowych w każdym sektorze jesteśmy w stanie połączyć najnowocześniejsze materiały i konstrukcje z elastycznymi, szybko reagującymi usługami i pełną identyfikowalnością.

  Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.morgantechnicalceramics.com/ceramiccores.