Otwarcie z pompą

    Największe w tej części Polski Centrum Kongresowe Targów Kielce będzie dostępne dla klientów od 28 sierpnia.

    – Uroczystość otwarcia uświetni występ Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Znani na świcie aktorzy przygotują spektakle  „Dom Bernardy Alba” na motywach tekstu Federico Garcia Lorca oraz „Poławiacze Papieru”, do którego inspiracją był „Zamek” Franza Kafki.  Drugi spektakl wzbogaca muzyka Wojciecha Kilara z filmów „Salto” i „Perła w koronie” – mówi prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

    Centrum Kongresowe na 1000 osób to największa inwestycja w historii Targów Kielce. Koszt budowy to ponad 70 milionów złotych. Obiekt jest innowacyjny i wielofunkcyjny. – Dzięki rozwiązaniom – modułowym salom – stanie się miejscem  organizacji zarówno dużych wydarzeń jak kongresy, koncerty czy konferencje poprzez mniejsze seminaria aż po kameralne wystawy i wernisaże. Największa sala kongresowa przewidziana jest dla 700 osób. Tam znajdzie się także scena z nagłośnieniem koncertowym i możliwością podwieszenia kamer czy nawet najbardziej wymyślnej scenografii. Cztery mniejsze sale konferencyjne po 100 osób również zagwarantują  możliwość dowolnej konfiguracji powierzchni. W nowym Centrum Kongresowym znajdą się również w pełni wyposażone, przestronne Centrum Prasowe, komfortowa Strefa VIP i garderoby dla artystów – dodaje prezes Mochoń.

    Do tej pory przy unijnym dofinansowaniu na terenie Targów Kielce powstały m.in. wejściowy terminal od strony wschodniej oraz hale E i F. Teren wokół pawilonach wystawienniczych jest w trakcie modernizacji. Od strony zachodniej wybudowano parking wielopoziomowy z funkcją magazynową. Tam też do końca 2013 roku powstanie ostatni element wartej 170 mln złotych rozbudowy Targów Kielce – terminal wejściowy. Całość inwestycji pozwoli na kompleksową obsługę klientów ośrodka na najwyższym poziomie, gwarantując także bezpieczny i bezkolizyjny dojazd z obwodnic Kielc – łódzkiej i warszawsko – krakowskiej. Wkład unijny do inwestycji wynosi ponad 70 mln złotych. To największy wartościowo projekt realizowany w ramach RPW.