Outsourcing SAP dla King Oscar w Norwegii i Polsce

    Od listopada br. system SAP znanego producenta konserw rybnych jest utrzymywany i administrowany w Centrum Outsourcingowym BCC. Ponadto, BCC zdalnie wspiera norweskich i polskich użytkowników SAP w ramach umowy na serwis aplikacyjny SAP.

    King Oscar AS zdecydował się na kompleksowy kontrakt outsourcingowy z BCC, obejmujący hosting SAP, administrację SAP i serwis aplikacyjny SAP. Po dokonanej przez BCC migracji – przeniesienia systemu SAP do centrum przetwarzania danych BCC – za administrację systemem odpowiadają specjaliści BCC. BCC zapewnia także hosting i administrację systemu informatycznego wspierającego obieg zamówień.

    Na systemie SAP utrzymywanym w data center w podpoznańskich Złotnikach pracują użytkownicy z centrali King Oscara w norweskim Bergen oraz zakładu produkcyjnego w pomorskim Gniewinie. Centrum Outsourcingowe BCC prowadzi dla nich zdalne wsparcie w szerokim zakresie funkcjonalnym SAP. Kontrakt na serwis aplikacyjny SAP obejmuje obszary finansów i kontrolingu, gospodarki materiałowej i magazynowej, zarządzania produkcją i jakością, sprzedaż i dystrybucję, a także kadry i płace.

    Z hostingu, administracji i serwisu aplikacyjnego SAP w Centrum Outsourcingowym BCC korzysta już kilkadziesiąt firm. – Decyzja King Oscar AS potwierdza, że nasze kompetencje w zakresie utrzymania systemów, zapewnienia wysokiej dostępności usług, bezpieczeństwa i poufności informacji, a także wsparcia użytkowników, są doceniane także przez duże międzynarodowe organizacje – komentuje Waldemar Sokołowski, Dyrektor ds. Usług IT BCC.