Piab – Modułowa przyssawka

Firma Piab wprowadza na rynek nową przyssawkę piGRIP™. Przyssawka piGRIP™ umożliwia firmom wybór idealnego połączenia wargi i mieszka tak, aby linia pakowania produktów była w stanie obsłużyć prędkości wcześniej niedostępne z jednoczesnym zapewnieniem oszczędności energii.

Przyssawki piGRIP™ dostępne są w rozmiarach od 25 do 77mm, posiadają niezależne wargi, mieszki i mocowania. Dzięki temu można je dostosować do tysięcy aplikacji o pełnej elastyczności działania. Tradycyjne chwytaki mogą być używane tylko dla wybranych aplikacji, natomiast piGRIP™ mogą być dostosowane do indywidualnych operacji chwytania, przenoszenia i obsługi produktów o różnych wysokościach. Pasują do wielu maszyn pakujących, w tym do ramion robotów, obrotowych kartoniarek, maszyny do etykietowania i składania kartonów. piGRIP™ mogą być używane z nowymi maszynami, jak również stosowane do modernizacji istniejących systemów.

Całkowita wydajności linii jest zwiększona poprzez zastosowanie przyssawek piGRIP™, które pozwalają na pracę maszyny z większą prędkością. Mocny chwyt jest zapewniony  i dzięki dostępności wielu warg. Pozwala to producentom na wybór wargi optymalnie dopasowanej pod względem twardości lub miękkości. Na przykład elastyczne wargi o zwiększonych możliwościach uszczelniających dostosowane są do pracy powierzchniami szczelnymi i porowatymi, takimi jak tektura falista. Wargi piankowe są idealne do obsługi mrożonek oraz produktów trudnych do przenoszenia, których powierzchnia pokryta jest wyraźną teksturą.

Z piGRIP™ producenci nie są już zmuszeni do wybierania kompromisu pomiędzy pewnością chwytu a szybkością pracy maszyny, który ma często miejsce w przypadku obsługi jednym rodzajem przyssawek wielu różnych aplikacji. Wszystkie mieszki Piab posiadają cienkościenne ścianki, które zapewniają kompensację różnic poziomów, szybsze opróżnianie oraz większą szybkość przenoszenia w porównaniu do tradycyjnych przyssawek o tej samej wielkości. Dzięki możliwości obsługi większych przyspieszeń i szybkości podnoszenia, maszyny mogą pracować znacznie szybciej, skraca się cykl produkcyjny oraz zwiększa się ogólna wydajność.

Przyssawki piGRIP™ produkowane są z materiałów spełniających wymagania FDA. Certyfikaty dostępne są dla przemysłu spożywczego, przez co te unikalne przyssawki można stosować w miejscach, gdzie konieczny jest bezpośredni kontakt z żywnością.

Nowa, modułowa konstrukcja przyssawki przynosi wiele korzyści. piGRIP™ oferuje o 20-50% większą siłę podnoszenia niż podobnej wielkości tradycyjne przyssawki, redukując zużycie energii i obniżając koszty. Przyssawki piGRIP™ wykonane są z materiału, który może być w 100% poddany recyklingowi oraz wykorzystany ponownie. Poprzez zmniejszenie ilości odpadów przyczynia się to do przyjaznego dla środowiska programu gospodarki odpadami.

Więcej informacji o rozwiązaniach próżniowych Piab dla różnego zakresu aplikacji na stronie www.piab.com