Piab piCOMPACT – nowe energooszczędne, kompaktowe eżektory do przenoszenia małych elementów

Wykorzystanie unikalnych wkładów ssących Piab MICRO COAX® (najmniejszych na świecie wielostopniowych eżektorów próżniowych) do budowy piCOMPACT10 zapewnia trzy razy większy przepływ podciśnienia w porównaniu do innych, podobnych produktów. Redukuje to zużycie i koszty energii o 30-50% w porównaniu z tradycyjnymi eżektorami. Dodatkowo zapewnia mocniejszy chwyt produktu, przez co można zwiększyć szybkość podnoszenia produktu minimalizując możliwość jego uszkodzenia oraz zmniejszając ilość odrzutów. Eżektory piCOMPACT10 pozwalają również na szybsze zwalnianie produktów z przyssawki zwiększając wydajność linii produkcyjnej.

Nowa grupa produktów piCOMPACT10 jest mniejsza i lżejsza niż konwencjonalne eżektory, co wpływa na zmniejszenie całkowitej masy systemu próżniowego. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na szybszą pracę systemu próżniowego i zwiększenie zdolności produkcyjnych.

Eżektory piCOMPACT10 mogą być zasilane za pomocą sprężonego powietrza o niskim ciśnieniu oferując maksymalną wydajność i niezawodność. Jest to idealne rozwiązanie do przenoszenia produktów w przemyśle elektronicznym, gdzie wymagana jest praca eżektora przy niskim ciśnieniu a wymogi bezpieczeństwa są bardzo restrykcyjne.

Eżektory próżniowe piCOMPACT10 dostępne są w czterech wersjach dopasowanych do różnych systemów – w tym takie, które wymagają bardzo niskich ciśnień zasilania lub wysokich poziomów podciśnienia. Ponadto eżektory można bez modyfikacji łatwo zintegrować z istniejącymi liniami produkcyjnymi i szybko skonfigurować do indywidualnych potrzeb produkcyjnych.

Więcej informacji: www.piab.pl