Pierwsza kobieta na stanowisku dyrektora generalnego w Alfa Laval Polska

    W styczniu 2006 roku nowym dyrektorem generalnym Alfa Laval Polska została Małgorzata Moczyńska, dotychczas kierownik Działu Komponentów do Procesów Higienicznych. Zajmując to stanowisko, Małgorzata Moczyńska objęła również kierownictwo nad firmami Alfa Laval w krajach bałtyckich: Litwie, Łotwie i Estonii.

    Małgorzata Moczyńska rozpoczęła pracę w Alfa Laval w 1998 r., jako sprzedawca w dziale przepływów. Od 2000 roku samodzielnie prowadziła sprzedaż urządzeń dla przemysłu spożywczego, rozwijając jednocześnie sieć dystrybutorów oraz firm produkcyjno-instalacyjnych, z którymi do dzisiaj Alfa Laval współpracuje. Absolwentka Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego (d. Akademia Rolniczo-Techniczna) w Olsztynie oraz Bournemouth University w Wielkiej Brytanii, gdzie studiowała zarządzanie jakością.

    O firmie Alfa Laval

    Na rynku polskim Alfa Laval jest obecna od ponad 80 lat. Od 1991 roku jako Alfa Laval Polska zajmuje się dystrybucją urządzeń i kompletnych linii technologicznych do procesów w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, stoczniowym, energetycznym, papierniczym, chemicznym i lekkim w zakresie wymiany ciepła, oddzielania i przepływów. Ponadto firma oferuje doradztwo techniczne przy doborze właściwych urządzeń, usługi serwisowe oraz szkolenia. W centrum serwisowym Alfa Laval w Łodzi dokonuje się kompleksowych napraw oraz modernizacji urządzeń. Firma zatrudnia 52 pracowników w trzech oddziałach: w Warszawie, Gdyni i Łodzi. Obrót firmy w roku 2004 wyniósł 67 mln zł.