Płaski bezszczotkowy serwomotor DC BXT z większym momentem obrotowym

Rys.: Płaskie silniki z wirnikiem zewnętrznym o dużym momencie obrotowym, wymagane są często w robotyce, protezach, automatyce laboratoryjnej, pompach, technologii medycznej lub w wyposażeniu kabin samolotowych. Silniki BXT firmy FAULHABER wyznaczają nowe standardy, oferując znacznie większe momenty obrotowe niż było to dotychczas możliwe w tej klasie napędów. (Źródło: FAULHABER)

Wiele aplikacji wymaga jak najkrótszych silników z wirnikiem zewnętrznym o dużym momencie, ze względu na ograniczoną przestrzeń instalacji, na przykład w robotyce, protezach, automatyce laboratoryjnej, technologii medycznej lub w wyposażeniu kabin samolotowych. Dzięki bezszczotkowemu serwomotorowi DC FAULHABER BXT FAULHABER podniósł poprzeczkę w tym segmencie rynku. Dzięki innowacyjnej technologii uzwojenia i zoptymalizowanej budowie silniki mają zaledwie 14, 16 i 21 mm długości, ale generują momenty obrotowe do 134 mNm, przy średnicy odpowiednio: 22 mm, 32 mm i 42 mm. Są one zaprojektowane dla generowania wyjściowej mocy ciągłej do 100 W i tym samym znacznie przekraczają dotychczasowe standardy w tej klasie napędów, szczególnie w aspekcie stosunku momentu obrotowego do przestrzeni instalacyjnej i ciężaru, co jest zaletą w przypadku zastosowań, w których przestrzeń jest parametrem krytycznym.

Nową serię wyposażono w cyfrowe czujniki Halla. Silniki osiągają prędkości do 10000 obr/min i mogą współpracować z szeroką gamą przekładni, enkoderów, hamulców i elektroniki napędowej z gamy produktów FAULHABER. Dostępne są w konfiguracjach z niestandardowymi modyfikacjami złączy elektrycznych i mechanicznych. Silniki posiadają standardowo przewody pojedyncze, oferując elastyczne złącze elektryczne dla różnych zastosowań. Złącze wtykowe służy do podłączania elementów sterowania.

Więcej informacji w tym temacie znajdziecie Państwo na stronie www.faulhaber.com/bxt/en