Polaris uruchomił fabrykę w Opolu

  Polaris Industries, znany producent pojazdów terenowych i skuterów śnieżnych, uruchomił fabrykę w Opolu.

  Liczący ponad 32 000 m2 zakład, jest pierwszym miejscem produkcji terenowych pojazdów marki Polaris poza Ameryką Północną. Aktualnie pracownicy opolskiej fabryki uczestniczą w szkoleniach. Do przyszłego roku pracę w zakładzie znajdzie 300 osób, a pierwsze pojazdyh powinnby wyjechać z fabryki w pierwszym kwartale 2015 r.

  Fabryka w Opolu wyprodukuje ok. 35 modeli pojazdów terenowych. Z Polski trafią do sześciu oddziałów firmy i ponad trzydziestu dystrybutorów z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Na miejscu prowadzone będą również badania i prace projektowe, pozwalające dostosować pojazdy do potrzeb odbiorców.

  „Fabryka w Opolu, która ma odpowiadać za 1/3 sprzedaży poza rynkiem Ameryki Północnej, jest kluczowa dla naszych międzynarodowych planów rozwoju, ponieważ zapewnia terminowe zwiększenie mocy produkcyjnej, a jej lokalizacja stwarza najlepsze warunki do współpracy z klientami w regionie EMEA, mówi Scott Wine, prezes i dyrektor generalny Polaris.

  – Nasze możliwości inżynieryjne i produkcyjne w Polsce pozwolą rozwijać i wytwarzać produkty spełniające oczekiwania tego rynku. Skrócimy czas realizacji zamówień i zapewnimy jeszcze lepsze wsparcie dla klientów. Mamy również możliwości zaopatrywania się w większą liczbę części u lokalnych dostawców. To wszystko oznacza duże korzyści dla całego regionu, powiedział mówi Suresh Krishna, Wiceprezes Polaris na region EMEA.

  Dzięki uruchomieniu przez Polaris lokalnej produkcji na rynki EMEA, zakład w Opolu usprawni łańcuch dostaw i pomoże firmie sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu na szeroką gamę produktów. Fabryka w Opolu będzie także koncentrować się na podnoszeniu wydajności operacyjnej poprzez wdrożenie metod efektywnego zarządzania produkcją LEAN, w tym technik i metod 5S oraz zarządzania wizualnego.

  Budowa zakładu produkcyjnego w Opolu trwała nieco ponad rok. Od momentu podpisania kontraktu na budowę do chwili rozpoczęcia produkcji upłynęło 15 miesięcy. Zakład posiada własny 2,5 km tor testowy oraz energooszczędną lakiernię. Fabryka Polarisa jest przygotowana na rosnące oczekiwania rynku – może w niej jednocześnie pracować do 500 osób. Zakład powstał na działce o powierzchni 12 ha, zlokalizowanej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obszaru wspierającego gospodarczy rozwój regionu.

  Polaris jest uznanym wytwórcą w branży pojazdów terenowych, posiadającym roczne obroty na poziomie 3,8 mld USD (2013). Polaris projektuje, produkuje i sprzedaje pojazdy terenowe, w tym quady, pojazdy RANGER i RZR, skutery śnieżne, motocykle jak również elektryczne i hybrydowe pojazdy drogowe. Produkty dostępne są również pod markami Victory i Indian Motorcycle. Dodatkowo firma inwestuje w światową branżę małych elektrycznych i hybrydowych pojazdów drogowych, wspólnie z Global Electric Motorcars (GEM), Goupil Industrie, Aixam Mega, oraz rozwija własne pojazdy. Polaris oferuje też części, akcesoria i ubrania marek Klim, ORV, Kolpin i Cycle Country.

  źródło: Polaris