Polskie firmy technologiczne pokazują swój potencjał na targach Hannover Messe

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe to jedne z największych na świecie i największe w Europie targi poświęcone tematyce przemysłowej. Tegorocznym partnerem wydarzenia jest Polska, a polskie firmy wciąż zyskują na znaczeniu w obszarze nowych technologii. Jedną z nich jest Transition Technologies, która podczas targów podpisała umowę o współpracy ze światowym koncernem – ABB.

TT na targach Hannover Messe

Podczas targów Transition Technologies prezentuje rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy (IoT) i Rzeczywistości Rozszerzonej (AR), wykorzystywane do wsparcia pracy maszyn oraz całych zakładów przemysłowych. Integracja tych technologii i produktów umożliwia wypracowanie nowego podejścia do obsługi urządzeń i ich nadzoru oraz jest przyszłością nowoczesnego przemysłu. Transition Technologies PSC, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Transition Technologies, prezentuje swoje rozwiązania na stoisku polskim. Firma została wybrana jako jedna z dziesięciu firm, reprezentujących województwo świętokrzyskie.

W czasie targów w obecności Wicepremiera, Ministra Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego nastąpiło też podpisanie  umowy o współpracy Transition Technologies ze światowym koncernem – ABB.  W zakres umowy wchodzi dostosowanie, wdrożenie i rozwój oprogramowania dla zmieniających się rynków energii oraz zarządzania remontami maszyn dla przemysłu,  Zawarte porozumienie nie wyklucza także możliwości współpracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi w przyszłości. Wiceminister podkreślał, że wchodząc na targi Hannover Messe polskie firmy wchodzą do ligi mistrzów. Do tej pory Polska nie była kojarzona z technologiami zmieniającymi świat, ale dzisiaj firmy reprezentujące krajową gospodarkę pokazują swój potencjał i mają do zaoferowania swoim globalnym partnerom realne korzyści.

– Zaawansowane rozwiązania i usługi, rozwój myśli technologicznej, dobre zaplecze naukowe, wysoki poziom kształcenia inżynierskiego i możliwość szybkiego dostosowania młodych inżynierów do wymagań światowego rynku pozwalają na coraz szerszy rozwój nowych sektorów polskiego eksportu. To z kolei wspiera budowanie polskich firm o międzynarodowym zasięgu oraz ściślejszą współpracę ze światowymi liderami – mówi prof. Konrad Świrski, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Transition Technologies.

Źródło i zdjęcie: Transition Technologies