Polskie skrzydła na Paris Air Show

    Nad Sekwaną, w stolicy Francji trwa prawdziwe lotnicze święto – targi International Paris Air Show. W najstarszej i jednej z największych imprez poświęconych awiacji w Europie uczestniczą polskie firmy, których ofertę można oglądać na stoisku miasta Rzeszów.

    Odbywające się na lotnisku Le Bourget Paris Air Show jest jednym z głównych wydarzeń targowych w Europie, poświęconych prezentacji nowych statków powietrznych i innowacji w lotnictwie. W tegorocznej edycji imprezy udział bierze około 2200 wystawców z całego świata. Zaplanowano także ponad 7 tys. spotkań biznesowych i konferencji. Organizatorzy spodziewają się, że liczba odwiedzających targi w tym roku przekroczy 200 000.

    Polskę podczas wystawy reprezentuje „Dolina Lotnicza”, czyli południowo – wschodni hub polskiego lotnictwa cywilnego i wojskowego. Prezentację przemysłowego potencjału całego regionu – od powstających w Mielcu statków powietrznych po innowacyjne komponenty silników turbinowych takich firm, jak WSK Rzeszów, Hispano Suiza czy Ultratech – przygotowało miasto Rzeszów, uznawane za nieformalną stolicę tego klastra.

    Najnowszym trendom przyglądają się również polskie firmy, które przyjechały na Paris Air Show w poszukiwaniu nowych zamówień. Misji firm z makroregionu Polski Wschodniej przewodniczy wiceprezes Anna Polak-Kocińska. Wspólnie z przedstawicielami władz Rzeszowa, Podkarpacia, Doliny Lotniczej i Polskiej Ambasady we Francji, 15 czerwca otworzyła ponad 50 metrowe stoisko „Doliny Lotniczej”.

    Źródło: PAIiIZ/UM Rzeszów