Powstaje pierwsza w Polsce fabryka firmy Soprema

    Soprema, producent systemów hydroizolacyjnych dla budownictwa i inżynierii lądowej, zbuduje w podwarszawskich Błoniach swoją pierwszą fabrykę w naszym kraju. Firma kupiła już 8 ha gruntu.

    Na zakupionej działce powstaje pierwsza w Polsce, a 15. na świecie, nowoczesna fabryka grupy Soprema. Do końca 2010 r. zostanie wybudowana hala produkcyjna, zaplecze administracyjne i magazynowe o łącznej powierzchni 7.200 mkw. Wartość inwestycji szacowana jest na 15 milionów euro. Dzięki przedsięwzięciu powstanie 50 nowych miejsc pracy.

    Soprema dystrybuuje swoje produkty w ponad 80 krajach świata. Posiada 14 nowoczesnych fabryk w Europie, Ameryce Północnej oraz na Bliskim Wschodzie. Zatrudnia ponad 3,8 tys. pracowników. Na polskim rynku działa od 1996 r.

    – W wyniku recesji wielu inwestorów wstrzymało decyzje o zakupie działek. Obecnie wracają oni na rynek i kontynuują negocjacje. Wzrost zainteresowania rynkiem gruntów inwestycyjnych w Polsce jest spowodowany większą aktywnością najemców oraz firm nabywających grunty na własne potrzeby – podkreśla Tomasz Olszewski, partner i dyrektor działu powierzchni przemysłowych i magazynowych w Cushman & Wakefield, które pośredniczyło w transakcji.