Powstanie nowa linia produkcyjna rur z polietylenu

  Rurgaz, spółka zależna Radpol, będąca producentów systemów rurowych produkowanych z polietylenu i polipropylenu – podpisał umowę na dostawę linii do produkcji rur PE z barierą antydyfuzyjną o średnicy 1000 mm. Wybór dostawcy oraz zawarcie umowy jest kolejnym etapem inwestycji polegającej na rozbudowie zakładu w Lublinie.

  W ramach inwestycji w spółce Rurgaz planowany jest zakup dwóch linii do produkcji innowacyjnych rur PE z barierą antydyfuzyjną w zakresie średnic od 90 mm do 1000 mm z przeznaczeniem dla branży ciepłowniczej. Dzięki realizacji wartego ok. 25 mln zł przedsięwzięcia rozbudowy zakładu Spółka będzie mogła również zwiększyć rozmiary już produkowanych asortymentów oraz podnieść moce produkcyjne w istniejącej technologii.

  – Wybór dostawcy linii produkcyjnej i podpisanie umowy to już kolejny etap inwestycji realizowanej w naszej firmie. Finalizacja projektu pozwoli na rozwój sprzedaży w oparciu o kompletne systemy, nie tylko pojedyncze produkty, co przyczyni się do zwiększenia marżowości na sprzedaży. Według naszych założeń inwestycja warta ok. 25 mln zł pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych w istniejącej technologii, a co bardzo ważne będziemy mogli wprowadzić całkowicie nowe innowacyjne dla branży produkty – mówi Andrzej Sielski, prezes zarządu Radpolu.

  Uruchomienie nowego zakładu w Kolonii Prawiedniki zaplanowano na koniec pierwszego kwartału przyszłego roku.

  W pierwszej połowie tego roku Rurgaz wypracował przychody na poziomie 31.2 mln zł.

  Źródło: www.wnp.pl