Precyzja i doskonała organizacja, czyli Rittal dla linii pakujących CPS Case Packaging System

Aż 54 pełnogabarytowych szaf VX25 Rittal mieści się w hali produkcyjnej CPS Case Packing Systems w holenderskim Stramproy. (fot. Rittal Sp. z o.o.)

Aż 54 pełnogabarytowych szaf VX25 Rittal mieści się w hali produkcyjnej CPS Case Packing Systems w holenderskim Stramproy. Umieszczono w nich komponenty sterowania dziewięcioma liniami pakującymi dla kanadyjskiego producenta mrożonek. Zastosowano rozwiązania Rittal, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo, spełniają międzynarodowe normy i atesty. A oddziały Rittal, w szczególności serwis i magazyny części zamiennych, są łatwo dostępne na całym świecie.

W przypadku zamówienia z Kanady produkująca maszyny do pakowania firma CPS Case Packing Systems musiała postawić nie tylko na sprawność mechaniczną, lecz także na prawidłowe działanie elektrotechnicznych układów sterowania silnikami elektrycznymi, przenośnikami taśmowymi oraz procesami ciśnieniowymi i wibracyjnymi. Poza tym konieczne było stosowanie urządzeń z certyfikatem UL.

Zleciliśmy naszym konstruktorom zainstalowanie elektrotechnicznych układów sterujących w najnowszych pełnogabarytowych szafach systemowych VX25 Rittal. Nowy system szaf sterowniczych VX25 Rittal jest nowym standardem na nadchodzące dziesięciolecia – mówi Marc Spreeuwenberg, inżynier elektryk w CPS Case Packing Systems.

Technologia szaf sterowniczych klasy premium

Wielu klientów CPS Case Packing Systems uwzględnia w specyfikacji szafy sterownicze Rittal. Aktualne zamówienie stanowi dla konstruktora urządzeń sterowniczych doskonałą okazję, aby ostatecznie przejść na systemy szaf pełnogabarytowych VX25 Rittal, gdyż stają się one nowym standardem na następne dziesięciolecia.

Zdecydowaliśmy się na rozwiązania Rittal, ponieważ cenimy sobie pracę z markami klasy premium. Dostawa maszyn z obudowami Rittal zawsze gwarantuje pełną ochronę komponentów elektrotechnicznych. Ważny jest także fakt, że Rittal działa na całym świecie, dzięki czemu nasi klienci mogą mieć pewność, że wszystkie akcesoria systemowe oraz serwis wraz z częściami zamiennymi będą łatwo dostępne również w ich kraju – wyjaśnia Spreeuwenberg.

Przejście z serii TS 8 na VX25 było przeprowadzone bardzo sprawnie. W nowych systemach pełnogabarytowych szaf sterowniczych VX25 można zastosować ten sam układ płyt montażowych. Co więcej, Dział Rozwoju w CPS korzysta z programu Eplan Electric P8, za pomocą którego zaprojektowano również aktualną instalację. Dzięki temu pliki są przesyłane w formie cyfrowej do producenta tablic rozdzielczych, który wprowadza ewentualne uzupełnienia, a następnie wykorzystuje je bezpośrednio do sterowania obróbką mechaniczną części płaskich w swoich centrach obróbczych. Cyfrowy projekt stanowi więc podstawę do montażu, instalacji i okablowywania. W efekcie od początku dokładnie wiadomo, co zostanie dostarczone.