Premiera mobilnego centrum danych Emersona

  Biała ciężarówka z mobilnym centrum danych firmy Emerson Network Power dotarła we wtorek 12 października do centrum stolicy. Emerson zaprezentował swoje kontenerowe data center po raz pierwszy w Polsce. Zaparkowane przed Pałacem Kultury i Nauki data center zwiedzali dziennikarze, klienci i kluczowi partnerzy. Kontener w ciągu 4 dni odwiedził Gdynię, Warszawę i Poznań, i w nocy z 14 na 15 października wyruszył w dalszą część tournee po Europie.

  Dlaczego mobilne data center? Dlaczego w kontenerze? Odtwarzanie po awarii i modernizacja dynamicznie rozwijających się centrów danych, a także pierwsza pomoc, wsparcie w terenie dla akcji humanitarnych, przy usuwaniu skutków katastrof, np. powodzi, wsparcie informatyczne dla operacji wojskowych, zaplecze IT dla międzynarodowych imprez sportowych to przykładowe sytuacje, w których mobilne centrum danych znajduje zastosowanie. Kompaktowa budowa, niezawodność i szybki czas dostawy, to unikalne zalety mobilnego CDCI (Contenerized Data Center Infrastructure).

  Infrastruktura zawarta w kontenerze gromadzi i integruje wszystkie najbardziej innowacyjne rozwiązania stworzone przez Emerson Network Power, od szaf rack Knurr MiracelPlus przez jednostki zasilania gwarantowanego Liebert GXT, Liebert PSI i nowe UPS Liebert APM, przez listwy zasilające Liebert MPX, jednostki klimatyzacji precyzyjnej typu Liebert CRV, po rozwiązania służące do monitoringu i zarządzania infrastrukturą Avocent oraz software od A do Z.

  W trakcie pokazu zespół ekspertów Emerson Network Power ujawnił dziennikarzom, klientom oraz kluczowym partnerom szczegółowe informacje na temat budowy, wykorzystanych w CDCI technologicznych innowacji i specyficznych zastosowań mobilnego data center.

  Wizyty Kontenerowej Infrastruktury Centrum Danych (CDCI) w Polsce:

  • 11 października: Gdynia

  • 12-13 października: Warszawa

  • 14 października: Poznań

  Więcej informacji pod adresem: www.datacenterinfrastructure.eu