Producenci wież wiatrowych kupują maszynę Promotechu

  Promotech finalizuje sprzedaż swojej innowacyjnej wycinarki dla światowego lidera w produkcji wież wiatrowych z Danii. To jeden z efektów targów Energetyki Wiatrowej EWEA 2013 w Wiedniu, w których uczestniczył białostocki eksporter narzędzi.

  W lutowych targach EWEA 2013, zorganizowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ((European Wind Energy Association) wzięło udział 422 wystawców, głównie z Europy, w tym trzech z Polski. Wśród nich znalazł się białostocki Promotech, który prezentował swój rynkowy hit – maszynę MCM do wycinania kształtów oraz spawania włazów w wieżach wiatrowych.

  – Podczas targów uzgodniono, że jeszcze w lutym ustalimy warunki dostawy naszego urządzenia do jednego z największych na świecie producentów wież wiatrowych z Danii – mówi Andrzej Twarowski, szef marketingu w Promotechu. – Klient ten ma aktualnie duże zamówienie na wieże i jest zainteresowany pilnym zakupem takiego urządzenia z uwagi na konieczność zwiększenia wydajności przy zachowaniu wysokiej jakości, a takie warunki spełnia nasza maszyna. Prowadzimy zaawansowane rozmowy na temat dostawy urządzenia już w marcu br. Kolejne automaty MCM będą wkrótce przedmiotem rozmów z przedstawicielami innych lokalnych oddziałów tego producenta.

  Podczas targów przedstawiciele Promotechu przeprowadzili wiele obiecujących rozmów m.in. w ramach spotkań biznesowych „Matchmaking” z producentami wież wiatrowych, m.in. z Danii, Hiszpanii, Francji, Grecji, Portugalii, Tunezji oraz Chin.

  – Bardzo merytoryczne i szczegółowe rozmowy, dotyczące m.in. przystosowania urządzenia do technologii spawania framug wraz z analizą zwiększenia wydajności pracy, skrócenia poszczególnych operacji oraz podniesienia jakości, jako efektu zastosowania naszej maszyny przeprowadziliśmy z kolejnymi wytwórcami wież z Danii, a także z Hiszpanii. To w niedalekiej perspektywie kolejni nabywcy naszego urządzenia – dodaje Andrzej Twarowski.

  Jak podkreślają przedstawiciele spółki – wiele innych firm zamierza zainwestować w zakup MCM.

  – Dysponując bogatym doświadczeniem i wiedzą na temat już zainstalowanych i eksploatowanych urządzeń byliśmy w stanie odpowiedzieć przyszłym kontrahentom na pytania w zakresie praktycznego zastosowania maszyny na potrzeby konkretnego procesu produkcyjnego – co do wielkości i kształtu otworu, sposobu cięcia w zależności od grubość blachy, technologii spawania itd. – opowiada Andrzej Twarowski.

  Innowacyjnym produktem białostockiej spółki, zainteresowanych jest także kilka polskich firm, które produkują wieże wiatrowe w kraju i zabiegają o większą ilość zamówień.

  – Jesteśmy z nimi w kontakcie. To szansa i dla nich i dla Promotech – dodaje Andrzej Twarowski.

  Udział w targach EWEA w Wiedniu to kontynuacja strategii marketingowej, promującej wycinarkę firmy Promotech. Automaty MCM to produkt globalny, adresowany do odbiorców na całym świecie – urządzenia tego typu pracują już z powodzeniem u kilku producentów wież wiatrowych w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie.

  W nowo wybudowanej hali,  Promotech – oprócz tych maszyn – będzie produkował wiele innych urządzeń do mechanizacji, automatyzacji i robotyzacji procesów cięcia i spawania takich jak słupowysięgniki, portale spawalnicze czy stanowiska zrobotyzowane.