Promocja jesienna Kärcher

  W sezonie jesienno-zimowym od 1.10 do 31.12 Kärcher przygotował specjalną rozbudowaną ofertę profesjonalnych urządzeń wysokociśnieniowych w promocyjnych cenach.

  Nie ma lepszej i bardziej niezawodnej technologii mycia niż czyszczenie wysokociśnieniowe. Ta z kolei wymaga odpowiednio dobranych pod kątem parametrów pracy urządzeń wysokociśnieniowych. W zależności od rodzaju zabrudzeń, wielkości czyszczonych pojazdów, powierzchni czy maszyn należy wybrać model, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom.

  Aby zrozumieć istotę działania wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących Kärcher, trzeba przyjąć, iż ważne dla procesu czyszczenia są:

  1. działanie mechaniczne (strumień wody pod wysokim ciśnieniem)

  2. temperatura (modele HD mogą pracować z wodą o temperaturze do 60oC, a modele HDS osiągać stopień parowy 155°C)

  3. działanie chemiczne (przy użyciu wspomagających czyszczących środków chemicznych)

  4. czas (działania strumienia wody na czyszczoną powierzchnię)

  Skuteczność czyszczenia wysokim ciśnieniem wody, gwarantują optymalnie dostosowane do zadania czyszczącego: wydajność tłoczenia (ilość litrów wody podawana w jednostce czasu l/h), ciśnienie robocze (w barach, efekt zależny od kąta natarcia i odległości od dyszy) oraz geometria strumienia wody (strumień punktowy, płaski, obrotowy).  W niemal wszystkich zadaniach czyszczenia, stosowanie ciepłej wody dodatkowo skraca jego czas o 40-60%. A optymalne działanie gwarantuje już temperatura do 60oC. W efekcie wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące zużywają nawet 9 razy mniej wody niż to jest konieczne przy tradycyjnych metodach czyszczenia, minimalizując problemy z zagospodarowaniem zużytej, brudnej wody.

  Dlatego do zachowania czystości Kärcher szczególnie poleca przede wszystkim wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące bez podgrzewania wody, np. HD 5/15 C, HD 6/13 C Plus, HD 6/15 C Plus. Maszyna HD 5/15 C to urządzenie w klasie kompakt, które charakteryzuje się wysoką mobilnością, pionową, zwartą konstrukcją oraz bardzo niską ceną. Wśród urządzeń promocyjnych o silniejszych parametrach do usuwania uporczywych zabrudzeń i długotrwałych, ciężkich prac, Kärcher poleca m.in.: urządzenie bez podgrzewania wody HD 6/15 C Plus w zestawie z wężem przedłużającym i dodatkowym złączem. Doskonałe parametry pracy urządzeń (ciśnienie robocze regulowane w przedziale do 150 bar i wydatek wody na poziomie nawet do 560 l/h  oraz maks. temperatura podawania wody wynosząca 60°C) gwarantują skuteczne usuwanie nawet szczególnie uporczywych zabrudzeń.

  W miejscach, gdzie przydatne są urządzenia z możliwością podgrzewania wody najlepiej zastosować modele: HDS 5/15 U, HDS 6/14 C, HDS 8/18-4M. Modele te mają doskonałe parametry pracy (ciśnienie robocze regulowane w przedziale do 180 bar, wydatek wody nawet  do 800l/h oraz maks. temperatura podgrzewania wody wynosząca do 80°C i 155°C w trybie pracy z parą). Zarówno strumień gorącej wody pod ciśnieniem, jak i pary, mają bardzo dobre właściwości myjące, dezynfekujące i spłukujące. HDS 6/14 C, HDS 8/18-4M w promocji jesiennej oferowane są w zestawach z 10 l środka RM 31 ASF eco!efficiency oraz 10 l środka RM 81 ASF eco!efficiency oraz z lancą do piany.