Quinto wyprodukowało jedyną taką zaginarkę w Polsce

    W listopadzie br. firma Quinto, należąca do Grupy Kapitałowej COMPLEX, rozpoczęła produkcję nowego modelu krawędziarko-zaginarek. Ozamech CM-6/2000 to najbardziej zaawansowane tego typu urządzenie wytwarzane w Polsce i jedno z nielicznych w Europie. Maszyna krajowego producenta swoimi parametrami nie ustępuje funkcjonalnością od znacznie droższej konkurencji.

    Krawędziarko-zaginarka Ozamech CM-6/2000 to flagowy model z serii CM Premium. Jej zaawansowana funkcjonalność czyni ją najnowocześniejszym urządzeniem w branży oraz jedynym produkowanym w Polsce.

    Maszyna wyposażona jest w listwy belki górnej KTN-45 i belki gnące obrobione cieplnie o twardości około 30 HRC oraz tylne elektromechaniczne urządzenie zderzakowe o standardowym zakresie pomiaru 25-1000 mm, modyfikowalnym zgodnie z oczekiwaniami klienta.

    Krawędziarki z serii CM Premium zaopatrzone są w system Siematic S-1200, umożliwiający zaprogramowanie kątów gięcia, pozycję zderzaka urządzenia zderzakowego Z-03P oraz automatyczne ustawienie belki gnącej zależnie od grubości obrabianego materiału. Belka górna zaciskając giętą blachę dokonuje pomiaru jej grubości.

    Maszyna wyposażona jest w m.in. w system elektromechanicznego przeprężania listwy belki gnącej. Funkcja ta pozwala na uzyskanie prostoliniowości gięcia blach o różnej grubości i o różnych własnościach anizotropowych. Wszystkie ustawienia parametrów gięcia są ustawiane za pomocą dotykowego panelu sterowniczego KPT 1000PN, a programator umożliwia wprowadzenie do pamięci 80 programów po 20 pozycji gięcia wraz z ustawianiem korekcji kąta gięcia.