Rekordowy kontrakt Transsystemu

  Transsystem, polski dostawca rozwiązań w zakresie transportu technologicznego i konstrukcji stalowych dla przemysłu samochodowego, podpisał przed kilkoma dniami największy w historii firmy kontrakt o wartości ponad 40 mln zł. Obejmuje on dostawy i montaż systemu transportu oraz systemu suszarek dla lakierni nowego modelu VW – Up! w zakładach Volkswagena w Bratysławie.

  Realizacja tego projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy we wrześniu 2011 r. Kontrakt ten plasuje Transsystem, spółkę od lat współpracującą z czołowymi międzynarodowymi koncernami samochodowymi, w gronie największych firm realizujących lakiernie w tej branży.

  Produkcja nowego modelu samochodu WV Up! w fabryce Volkswagena w Bratysławie rozpocznie się w przyszłym roku a sprzedaż modelu rok później. Up! będzie typowym małym autem miejskim, idealnym na dojazdy do pracy, na uniwersytet, na plażę i wycieczkę za miasto.Wstępna cena małego Up’a szacowana jest na 8 000 euro. To właśnie na nim będzie opierał się elektryczny model, który wejdzie na rynek 2 lata później.

  Bratysławska fabryka VW przygotowuje się także do produkcji nowej wersji Tuarega, samochodu typu SUV. Od listopada 2008 trwa modernizacja linii produkcyjnych tak, aby obsługiwały obydwie generacje tego modelu. Również w realizacji tego projektu uczestniczy Transsystem, mający swoją siedzibę w Łańcucie – Woli Dalszej.

  – To bardzo koncepcyjny projekt, wymagający wielu analiz i modelowania.- tłumaczy Jerzy Szpila, kierownik projektu. Transsystem wykonuje dopasowanie techniki transportu technologicznego łącznie z EHB drzwi oraz modernizację przenośników transportu pionowego, który zapewnia przekazanie karoserii różnych modeli samochodów z jednego systemu transportu na inny. Zakres projektu obejmuje mechanikę, elektrykę i pneumatykę służące do zdalnego poruszania nowymi ramionami windy.

  Kompletna dostawa linii transportu podwieszonego EHB składa się z konstrukcji stalowych, torowiska, wind odbierających i przyjmujących, rozjazdów i windy naprawczej. Modernizacja przenośników skidowych obejmuje demontaże i montaże systemów wg nowych konfiguracji.