REMOG inwestuje pod Mielcem

  Agencja Rozwoju Przemysłu . udzieliła kolejnego zezwolenia firmie REMOG Polska na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej strefy ekonomicznej. Spółka zainwestuje w podstrefie Mielec 14 mln zł i zwiększy zatrudnienie o co najmniej 11 osób.

  REMOG Polska jest producentem komponentów dla przemysłu lotniczego, hydrauliki przemysłowej i samochodowej. W związku z rosnącą sprzedażą jej produktów, firma podjęła decyzję o uruchomieniu kolejnego projektu w mieleckiej strefie.

  Spółka chce rozbudować swój kompleks produkcyjny oraz zbudować nową halę z niezbędną infrastrukturą i maszynami. Będzie tam produkować m.in. aluminiowe bloki zaworów hydraulicznych przeznaczonych do układu sterowniczego skrzydeł w samolotach oraz zintegrowanych korpusów hydraulicznych do stacji przełączeniowych.

  Inwestycje spółki pozwolą zwiększyć zatrudnienie o minimum 11 nowych pracowników i utrzymać łączne zatrudnienia na poziomie 122 osób. Zakończenie inwestycji planowane jest w marcu 2015 r.

  REMOG Polska z siedzibą w Mielcu, wchodzi w skład niemieckiej grupy REMOG Rudolf Erich Muller GMBH & CO KG. Działalność gospodarczą na terenie należącej do ARP Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec prowadzi w oparciu o zezwolenie udzielone w 2005 roku.

  źródło: ARP SA