Robot mobilny MOBOT® AGV FlatRunner MW Light

Robot ten ma udźwig do 1000 kg, zasilanie akumulatorowe z systemem wymiany baterii i automatycznego ładowania, zapewniające niemal nieprzerwaną pracę. Potrafi autonomicznie przemieszczać się w dowolnym kierunku dzięki kołom Mecanum i nawigacji laserowej LMS.

Nieograniczona mobilność
MOBOT® AGV FlatRunner MW Light wyposażony jest w specjalne koła Mecanum, umożliwiające ruch w dowolnym kierunku i wykonywanie obrotów o 360 stopni. Doskonała zwrotność skraca czas cykli i przestojów procesu produkcyjnego. Nieograniczona mobilność i elastyczność wdrożenia tego rozwiązania znacząco zwiększa możliwości zastosowania robota AGV.

Bezpieczeństwo
Robot mobilny wyposażony jest w laserowe skanery przestrzeni z funkcją bezpieczeństwa. Odpowiadają one za detekcję przeszkód pojawiających się przed robotem. Dzięki ich działaniu robot AGV może odpowiednio reagować zwalniając lub całkowicie się zatrzymując. Zapobiega to ewentualnym kolizjom i zapewnia bezpieczną pracę z ludźmi.

Co istotne współpracujący robot mobilny przemieszcza się w obszarze, w którym pracują ludzie oraz inne maszyny. W niektórych aplikacjach jest zintegrowany z systemem zarządzania produkcją klienta i automatycznie dostarcza półprodukty z magazynu na różne stanowiska, przewozi wyrób pomiędzy kolejnymi etapami wytwarzania, a także odwozi już gotowy do stanowiska paletyzacji.

Elastyczność i łatwość adaptacji
Robot stanowi optymalne narzędzie do obsługi transportu międzyoperacyjnego w procesach just-in-time na produkcji i w magazynach. Dobrze spełnia te wymagania ze względu na dużą łatwość dostosowania do transportu różnorodnych ładunków oraz szybką i łatwą zmianę trasy dzięki autorskiej nawigacji laserowej LMS. System nawigacji LMS zapewnia robotom mobilnym MOBOT®, w tym FlatRunner MW Light, autonomiczny ruch o wysokim stopniu przystosowalności. Oznacza to, że można je zaimplementować do różnych zastosowań w wielu obszarach przedsiębiorstwa. Co istotne ta metoda nawigacji nie wymaga ingerencji w przestrzeń fabryki bądź magazynu, a jej wdrożenie i rekonfiguracja są bardzo szybkie. Umożliwia ona również omijanie przeszkód, które AGV napotykają na swojej drodze.

Konstrukcja robota mobilnego jest kompaktowa – ma wysokość niecałych 30 cm, pozwalająca na swobodne przemieszczanie w standardowych ciągach komunikacyjnych. Robot ma obudowę z kompozytów o opływowym kształcie, charakteryzującą się dużą wytrzymałością i lekkością. Podkreśla ona jego nowoczesny wygląd i jednocześnie jest bezpieczna dla użytkownika.

Łatwość adaptacji do zadań wynika m.in. z kompaktowej i stabilnej konstrukcji, dzięki której w łatwy sposób można nadać robotowi odpowiednią funkcjonalność. Poprzez prostą wymianę wózka/modułu do nadbudowy można szybko dostosować go do przewożenia innego ładunku np. palet z towarem, kuwet wypełnionych drobnymi detalami, a także gotowych produktów o rozmaitych gabarytach. Robot może być opcjonalnie wyposażony w system unoszenia ładunku. Na robocie można również zamontować dowolne ramię robotyczne.