GE WEBSPACE 6.0

GE Webspace 6.0 to najnowsza wersja popularnego klienta webowego dla systemów SCADA marki GE (GE iFIX, GE Cimplicity). Umożliwia dostęp do tych aplikacji poprzez przeglądarkę internetową oraz urządzenia mobilne (smartfony, tablety).

GE Webspace zapewnia użytkownikowi pełną kontrolę nad procesem, daje szerokie możliwości wizualizacyjne w sieci oraz pozwala na raportowanie z dowolnego miejsca, bez konieczności dodatkowej konfiguracji i modyfikacji aplikacji SCADA. Ekrany w systemie GE Webspace są
wyświetlane i renderowane automatycznie, a połączenie z serwerem ustanawia się w kilku prostych krokach.

Najnowsza wersja GE Webspace 6.0 jest w pełni kompatybilna z polskojęzyczną wersją GE SCADA iFIX 6.0 PL.

W GE Webspace w wersji 6.0 instalator ActiveX został zastąpiony nowym, nie wymagającym instalacji dodatkowych komponentów klientem HTML5. Skraca to znacznie czas dostępu do ekranów synoptycznych systemów SCADA. Dzięki temu usprawnieniu użytkownik może szybciej reagować na sygnały z systemów produkcyjnych, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje.

W GE Webspace 6.0 zadbano też o kwestie związane z cyberbezpieczeństwem – wzmocniono mechanizmy szyfrowania połączenia między aplikacjami bazowymi (SCADA, MES) – szyfrowanie 256 bit AES, a obrazem tych aplikacji na urządzeniach mobilnych oraz w przeglądarce.

Możliwości oprogramowania GE Webspace 6.0 – w pełni funkcjonalnego klienta sieciowego i mobilnego dla systemu iFIX lub CIMPLICITY:
• Nowy klient HTML5, nie wymagający instalacji dodatkowych aplikacji
• Nowa opcja silnego szyfrowania
• Podgląd kluczowych wskaźników (OEE, KPI, SPC) w czasie rzeczywistym
• Odczyt historii alarmów i zdarzeń
• Szybsza reakcja na alarmy i niepokojące stany produkcji
• Podgląd i sterowanie procesem z dowolnego miejsca z tabletu, smartfona, przeglądarkę www
• Brak konieczności zakupu kosztownych przemysłowych urządzeń mobilnych – wystarczy tablet lub smartfon