Roboty i oleje w Sosnowcu

  Na zakończonych w ub.tyg. targach w hali Exposilesia w Sosnowcu dominowały roboty i oleje. Na kilkunastu stoiskach wystawienniczych można było obejrzeć różnego rodzaju roboty, które – na potrzeby targowe – markowały różnego typu operacje (np. frezowanie czy spawanie). Obecnych było wiele firm działających w tej branży, m.in. ASTOR, Mitsubischi Electric, PIAP, Motoman, WObit, KAHI Polska.

  Jak piszą organizatorzy Targów, Salon Robotyki organizowany przy targach Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo cieszył się przez ostatnie dwa lata dużym zainteresowaniem liderów z branży. W tym roku po raz pierwszy ten element sosnowieckiej wystawy został wyodrębniony w samodzielną imprezę targową – Targi Robotyzacji i Automatyzacji w Przemyśle ROBOTshow. To aktualnie jedyna w Polsce targowa platforma prezentacji ofert branży robotyki i pozyskiwania kontaktów z różnych sektorów przemysłu.

  Podczas targów można było zobaczyć ofertę kilkudziesięciu firm z branży – roboty przemysłowe, laboratoryjne i mobilne, a także szeroka oferta oprogramowania dla robotyki. Swoje oferty zaprezentowały także firmy związane z automatyzacją produkcji przemysłowej.

  W programie całego wydarzenia znalazły się m.in. dynamiczna i statyczna wystawa robotów przemysłowych kilku producentów, strefa warsztatowa „wypróbuj naszego robota”, gdzie zarejestrowani specjaliści mogli osobiście sprawdzić działanie prezentowanego urządzenia oraz strefa widowiskowych zawodów „sumo robotów”.

  Drugą częścią ekspozycji, która rzucała się w oczy, była część poświęcona olejom – Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. W tej części także nie brakło największych firm z branży, takich jak Orlen Oil, Exxon Mobil (reprezentowany przez firmę Silesia Oil), Ecol, Shell Polska, Fuchs Oil Corporation .

  Ponadto w pozostałej części hali odbywały się Targi Automatyzacji i Robotyzacji w Spawalnictwie ProWELDex oraz Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO. I tu warto było odwiedzić stoiska firm, które prezentowały zarówno maszyny jak i materiały oraz usługi związane z tymi dziedzinami. Warto było zajrzeć na stoiska takich firm jak Kaeser Kompresoren, Metal Work Polska, Pneumat System, Plastigo.

  Krótki film z targów w Sosnowcu znajduje się w dziale Wideo.