Rozszerzona oferta dźwigni przestawnych

Elesa+Ganter wprowadziła nowe rozmiary standardowe dźwigni przestawnych. Rozbudowie uległy grupy dźwigni o oznaczeniu GN 300 wykonanych z metalu oraz ERX produkowanych z tworzywa. Dzięki temu posunięciu Elesa+Ganter rozszerzyła możliwości zastosowań dźwigni przestawnych.

W przypadku dźwigni ERX zmiana dotyczy wprowadzenia nowych, skrajnych długości ramienia dźwigni. Obecnie występują one dodatkowo z rękojeścią o długości 30mm i 108mm. Zakres połączeń gwintowanych, w których można je stosować rozszerzył się więc do M3 – M16.
Dla gwintów wewnętrznych dostępne jest tu wykonanie z mosiężną lub nierdzewną „wtopką”, natomiast przy gwintach zewnętrznych, śruba ocynkowana bądź ze stali nierdzewnej.

 

Dźwignie przestawne serii GN 300 zostały wzbogacone o wykonanie z ramieniem dźwigni o długości 30mm. Aktualny zakres dostępnych standardowo wielkości to 30 – 108mm, przy średnicach gwintów od M3 do M16. Gwintowane, stalowe korpusy dźwigni dostępne są w wykonaniu ze stali oksydowanej na czarno lub nierdzewnej.

 

Dźwignie przestawne znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle i nie tylko. Najczęściej służą do szybkiego mocowania współpracujących części, a ich unikalną cechą jest możliwość zmiany pozycji rękojeści. Zmiana położenia ramienia dźwigni jest możliwa dzięki specjalnemu mechanizmowi „sprzęgłowemu” pomiędzy ramieniem rękojeści, a tuleją z gwintem.