RRC Poland dystrybutorem produktów Alvarion

    RRC Poland podpisało umowę dystrybucyjną dotyczącą sprzedaży produktów Alvarion. W ofercie dystrybutora pojawiły się bezprzewodowe, szerokopasmowe rozwiązania izraelskiej marki dedykowane dla szerokiego rynku odbiorców. Alvarion, to jeden z czołowych dostawców sprzętu do komunikacji 4G, który może pochwalić się największą liczbą użytkowników w swoim segmencie rynku. Umowa z RRC Poland ma pomóc producentowi w pozyskaniu nowych partnerów na polskim rynku i zwiększyć wsparcie dla kanału dystrybucyjnego przy realizacji projektów.

    – Na polskim rynku można zaobserwować rozwój operatów internetowych, którzy realizują coraz więcej unijnych projektów przeciwdziałających wykluczeniu cyfrowemu. Dzięki współpracy z RRC Poland chcemy zainteresować naszą ofertą zarówno dużych integratorów IT w Polsce, jak też partnerów lokalnych, którzy są w stanie poprowadzić mniejsze projekty w gminach całej Polski. Taka strategia pozwoli nam dotrzeć do wszystkich gmin w kraju tak, abyśmy mogli wspólnie rozwiązywać problem braku odpowiedniej infrastruktury internetowej – mówi Krzysztof Strąk, Channel Sales Manager marki Alvarion w Polsce.

    Alvarion działa w segmencie bezprzewodowych sieci szerokopasmowych WiMAX, TD-LTE oraz WiFi. Produkty tej marki umożliwiają wdrażanie systemów szerokopasmowego dostępu do Internetu. Mogą być wykorzystywane przez administrację państwową, operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstwa czy służby bezpieczeństwa publicznego.

    Najpopularniejsze obecnie produkty Alvarion w technologii 4G to BreezeMax (platforma WiMAX zapewniająca wydajną bezprzewodową łączność szerokopasmową dla sieci stałych i mobilnych), 4Motion (kompleksowa oferta mobilnego systemu WiMAX) oraz BreezeNET (bezpieczne rozwiązania sieciowe punkt-punkt oraz punkt-wielopunkt do komunikacji między budynkami, kampusami, strefami przemysłowymi i oddalonymi obiektami).

    Firma Alvarion jest obecna na polskim rynku od ponad 12 lat. Resellerzy oraz integratorzy, którzy zdecydują się na sprzedaż produktów tej marki mogą liczyć na wsparcie i upusty zgodnie z zasadami lokalnego programu partnerskiego. Pomoc techniczną i handlową świadczą również specjaliści RRC Poland w ramach obsługi przed i posprzedażnej.