RS Components rozszerza ofertę oświetlenia LED o wysokiej mocy urządzenia Osram

Seria diod LED OSCONIQ® P o wysokiej mocy przeznaczona jest do zastosowań architektonicznych oraz oświetlenia ogólnego

RS Components (RS), światowy dystrybutor wielokanałowy, poszerzyło swoją ofertę oświetleniową, która zapewnia inżynierom i projektantom oświetlenia więcej możliwości dzięki serii diod LED firmy Osram o wysokiej mocy w innowacyjnych obudowach.

Seria diod LED Osram OSCONIQ® P o wysokiej i bardzo wysokiej mocy do profesjonalnych zastosowań oświetlenia zewnętrznego wykorzystuje oprawy epoksydowe, zamiast tradycyjnych i kosztownych obudów ceramicznych, które oferują wyjątkową niezawodność, długotrwałe działanie i doskonałą wydajność świetlną w stosunku do ceny. Aby osiągnąć ten wysoki poziom wydajności, firma Osram wykorzystała swoje doświadczenie z rynków motoryzacyjnych i połączyła wysoce konkurencyjną technologię ramową z możliwościami układów o wysokiej moc, aby obsłużyć szeroką gamę masowych zastosowań oświetleniowych, m.in.  w sektorach architektonicznych, przemysłowych i rolniczych.

OSCONIQ® P obejmuje serie diod P2226, P3737 i P7070. Pierwsza z nich — P2226 — to seria białych i kolorowych diod LED średniej mocy oferująca pełną paletę kolorów oraz wysoki poziom odporności na korozję. Seria ta łączy również kompaktową obudowę o wymiarach zaledwie 2,6 x 2,2 mm wraz z wysoką wydajnością oraz szerokim zakresem prądów i temperatur roboczych, umożliwiając tym samym wysoką elastyczność projektowania rozwiązań przeznaczonych na rynek profesjonalnego oświetlenia, w tym oświetlenia dla ogrodnictwa.

Rodzina P3737, umożliwiająca zastosowanie bardzo kompaktowych opraw, oferuje długą żywotność i wysoką wydajność świetlną przy minimalnym rozmiarze obudowy. Obejmuje ona wersje o mocy 2 W oraz 3 W i nadaje się do profesjonalnych zastosowań oświetlenia zewnętrznego, takich jak oświetlenie ulic i tuneli.

Do oświetlenia zewnętrznego i opraw przemysłowych polecana jest w szczególności rodzina białych diod o bardzo wysokiej mocy P7070 8 W. Diody umożliwiają projektantom oświetlenia znaczne obniżenie kosztów układu poprzez doskonałe właściwości termiczne i najlepszą w swojej klasie niezawodność. Rodzina ta oferuje również szeroki wybór soczewek do zastosowań we wtórnych układach optycznych.

Produkty z serii Osram OSCONIQ® P są dostępne w RS w regionach EMEA oraz Azja-Pacyfik.


Źródło: RS Components