Rury i złączki SANHA NiroSan ze stali kwasoodpornej – systemy rurociągów do zadań specjalnych

Foto: Udo Geisler

NiroSan, seria 9000 – zapewnia krystalicznie czystą wodę w branży spożywczej  

Praktykowane od dawna stosowanie stali szlachetnej w przemyśle spożywczym i przygotowaniu żywności potwierdza jednoznacznie doskonałe właściwości higieniczne stali szlachetnych. Doceniając ten fakt, SANHA od wielu lat, produkuje swoje systemy zaciskowe NiroSan® z najwyższej jakości stali szlachetnych – kwasoodpornych i nierdzewnych. (stal nr 1.4404, 1.4408 i 1.4571, wg PN-EN 10088). Stosowane w systemie zaciskowym NiroSan®  najwyższej jakości stale, zawierają dodatki stopowe, dzięki którym tworzą na swej powierzchni niezwykle odporną na korozję pasywacyjną warstwę z tlenku chromu. Ta cecha stali szlachetnej pozwala zachować niezmienne, optymalne właściwości wody pitnej, nawet po dłuższym zastoju w instalacji

Oprócz neutralności w stosunku do zmiany smaku i doskonałej jakości powierzchni, ostatnio podnosi się kolejną, niezwykle istotną zaletę – stal szlachetna zachowuje również neutralne właściwości mikrobiologiczne. Oznacza to, że rozwój mikroorganizmów na powierzchni stali szlachetnej  jest wstrzymany. Wirusy, grzyby i bakterie nie mają szans rozwoju na powierzchni stali szlachetnej. Ta jakże pozytywna właściwość wpływa bezpośrednio na jakość wody pitnej i w znacznym stopniu ogranicza konieczność przeprowadzania dezynfekcji.

NiroSan®Industry, seria 18000 – sprawdzony w instalacjach  sprężonego powietrza oraz w transporcie olejów i paliw 

Instalacje przemysłowe mają za zadanie zapewnić bezawaryjną pracę całego zakładu. Bez względu w jakich warunkach pracują oraz jakie transportują media, muszą wykazywać się bezawaryjnością i jak najmniejszą ilością czasu przeznaczoną na serwis. W tym celu powstał system zaciskowy ze stali nierdzewnej  NiroSan® Industry. Kompletny system – cienkościenne rury i złączki zaciskowe – jest wykonany z nierdzewnej stali kwasoodpornej chromowo-niklowo-molibdenowej ( nr 1.4404 wg wg PN-EN 10088). Materiał ten zapewnia całkowitą odporność na korozję w warunkach podwyższonej wilgotności, wysokiej temperaturze i agresywnym środowisku. Transport takich mediów jak glikole, oleje, paliwa, czy sprężone powietrze oraz gazy techniczne, jest możliwy dzięki zastosowaniu uszczelnień z FKM – elastomeru odpornego na wpływ niskich i wysokich temperatur (-20®C – 280ºC) i większości związków węglowodorowych.

NiroSan® SF, seria 19000 – jedyny fabrycznie montowany system do instalacji wolnych od silikonu, wymagany w przemyśle automotive

System NiroSan®SF został stworzony po to, aby spełnić najwyższe wymagania stawiane instalacjom w zakładach przemysłowych o szczególnych wymogach. Rury i złączki tego systemu są wykonane ze stali nierdzewnej.  Dla zapewnienia najwyższej czystości powierzchni każda złączka po uprzednim odtłuszczeniu jest pakowane oddzielnie z zachowaniem wymaganych procedur.  To samo dotyczy rur – każda pakowana oddzielnie w folię. Wszystkie uszczelnienia montowane są ręcznie, bez stosowania środków smarnych jak silikon, czy olej. Miejsca takie, jak np. lakiernie, malarnie, czy suszarnie, wymagają, aby instalacja dostarczała medium o ściśle określonych parametrach, np. jakości powietrza.  To samo dotyczy spawalnictwa oraz branż takich jak automotive, przemysł lotniczy, przemysł ciężki, a także huty, stocznie i kopalnie. Wszędzie tam  system NiroSan®SF spełni stawiane mu wymagania z gwarancją producenta.

W celu ustalenia obszaru zastosowania niezbędny jest kontakt z naszym działem doradztwa technicznego. 


Sanha