Rury osłonowe PSR – Ochrona przewodów w jeszcze większej ilości aplikacji

Dzięki systemowi rur osłonowych HelaGuard wraz z osprzętem końcowym, HellermannTyton oferuje szeroką paletę produktów do niezawodnej ochrony przewodów i kabli. Ażeby w przyszłości moc zaspokoić jeszcze większe potrzeby swoich klientów w zakresie przemysłowych rur osłonowych wraz z osprzętem, nasza firma rozszerzyła swoją ofertę o system rur osłonowych wykonanych z PVC. Nowa seria PSR składa się ze spójnego pakietu wysoce elastycznych rur PVC wzmacnianych spiralą oraz z osprzętu końcowego wykonanego zarówno z tworzywa sztucznego, jak i metalu.

Klienci z branż takich jak budowa maszyn i urządzeń czy automatyka pytają często o bardzo elastyczne, ale jednocześnie wytrzymałe węże osłonowe, które są w stanie zapewnić dobrą szczelność i są łatwe w montażu. Tego typu potrzeby spełniają nowe rury z miękkiego polichlorku winylu (PVC) wzmacniane sprężyną z twardego PVC.

          

Ze względu na gładką powierzchnie wewnętrzną, rury osłonowe PSR umożliwiają łatwe wprowadzanie przewodów do środka. Rury osłonowe PSRSC, które posiadają gładką powierzchnię zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną, ułatwiają czyszczenie, przez co nadają się idealnie do stosowania w przemyśle spożywczym. Wszystkie rury są samogasnące zgodnie z EN IEC 61386. Rury osłonowe PSR razem z osprzętem końcowym z tworzywa sztucznego są rozpoznawalne przez UL.  

            

Obok rur osłonowych PSR nowy system ochrony oferuje również odpowiedni dla nich osprzęt końcowy. Złącza końcowe tworzywowe z poliamidu 6.6 (PA66) są dostępne w różnych wariantach i można je stosować zarówno z rurami PSR jak i PSRSC. Plastikowy osprzęt końcowy zapewnia szczelność razem z rurami PSR na poziomie IP66 a z rurami PSRSC na poziomie IP67.   

            

Do stosowania z rurami PSRSC dostępny jest osprzęt końcowy wykonany z mosiądzu oraz ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej (SS316), które zapewniają szczelność do poziomu IP68 i  IP69k. Ze względu na różnorodne warianty wykonania oraz różne typy dostępnych gwintów złącza końcowe są przystosowane do stosowania w wielu różnych aplikacjach.

www.hellermanntyton.pl