Rusza Akademia ASTOR

  Firma ASTOR, znana głównie z dostarczania rozwiązań z zakresu automatyzacji i zarządzania produkcją, rusza z nowym projektem edukacyjnym  –  AKADEMIĄ ASTOR. Inicjatywa dotyczy kompleksowej działalności szkoleniowej, która ma podnosić kompetencje techniczne i zarządcze w firmach produkcyjnych oraz integratorskich.

  Akademia ASTOR łączy teorię z wiedzą praktyczną z zastosowaniem rozwiązań technicznych oraz jest wsparciem inwestycji klienta. Oprócz warsztatów poświęconych produktom Wonderware, GE Fanuc, SATEL, Kawasaki, Horner i Korenix, klienci mogą także wybierać kursy o tematyce pozaproduktowej, jak Zarządzanie Projektami czy Doskonalenie Procesów Produkcyjnych. Szkolenia dopasowywane są do potrzeb kursantów. Warsztaty i seminaria będą organizowane na terenie całej Polski, a ich program uwzględnia preferencje i realia konkretnych firm oraz branż.

  Pomysł Akademii zrodził się z bieżących doświadczeń firmy ASTOR i jest odpowiedzią na potrzeby klientów w obszarach rozwoju wiedzy techniczno-produktowej oraz wspierających zarządzanie i organizację produkcji (koncepcja Lean Manufacturing, TOC – Teoria ograniczeń).

  Szkolenia podzielone są na dwa główne obszary: techniczny i biznesowy. Oferta skierowana jest do informatyków, automatyków, integratorów, działów wdrożeniowych oraz dyrektorów produkcji, osób odpowiedzialnych za planowanie i realizację inwestycji, koordynatorów Lean, projektantów

  i użytkowników systemów.

  „W sytuacji kiedy firmy ograniczają moce produkcyjne i tną koszty, jest czas, który możemy spożytkować na „dozbrajanie się” – nabycie czy poszerzenie posiadanych oraz nowych kompetencji. Obserwujemy wśród klientów pozytywny trend zainteresowania podnoszeniem efektywności produkcji oraz obniżania kosztów produkcji. W tych trudnych czasach wiedza w tym zakresie pozwala podjąć bardziej efektywne decyzje bez większych nakładów inwestycyjnych” – komentuje Iwona Jakielska, koordynator Akademii ASTOR.

  Wykładowcami AKADEMII ASTOR są specjaliści z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w zakresie omawianych zagadnień oraz z odpowiednim przygotowaniem dydaktycznym. Wykładowcy produktowi są certyfikowanymi trenerami Wonderware, GE Fanuc.

  Warto zaznaczyć, że na koncie Akademii są już zrealizowane projekty szkoleniowo-warsztatowe, a zainteresowanie tego typu kompleksową ofertą szkoleniową stale rośnie. „Choć brand jest nowy wyrasta na wieloletnim doświadczeniu firmy w obszarze automatyzacji i informatyzacji przedsiębiorstw produkcyjnych” – dodaje Iwona Jakielska z ASTOR.

  Uczestnicy szkoleń Akademii ASTOR otrzymują certyfikaty, o unikatowym numerze, które są autoryzowane przez dostawców produktowych ASTOR.

  W program certyfikacji planowane jest włączenie również wyższych uczelni.