Rusza HPS

  Dziś w Katowicach rozpoczynają się VII Międzynarodowe Targi Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania i Napędów HPS 2008. Organizowana co dwa lata impreza jest okazją do zapoznania się z krajową i zagraniczną ofertą z dziedziny systemów i napędów hydraulicznych i pneumatycznych, technik pomiarowych, sterowników i systemów automatycznych.

  Podczas targów zaprezentowane zostaną najnowsze urządzenia i technologie pojawiające się na polskim rynku. Dzięki szerokiemu przekrojowi branż HPS jest jedną z największych specjalistycznych ekspozycji w Polsce, która z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem najlepszych firm z kraju i zagranicy.

  Tegoroczna Wystawa zgromadzi specjalistów z branży hydrauliki, pneumatyki, sterowań i napędów z całego świata. Obecnych będzie 250 firm z 16 krajów: Austrii, Czech, Danii, Finlandii, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch, USA i Polski. Honorowy Patronat nad targami objął Minister Gospodarki, Wiceprezes Rady Ministrów Waldemar Pawlak, po raz drugi Europejski Komitet Hydrauliki i Pneumatyki CETOP (the European Fluid Power Committee) oraz tradycyjnie protektoratu udzieliła Korporacja Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych, która podczas trzech dni trwania targów przeprowadzi cykl seminariów pod wspólnym tytułem „Krajowy sektor techniki płynowej w piątym roku obecności w UE. Wzrost konkurencyjności czy tylko wzrost konkurencji?”.

  Drugiego dnia targów HPS w Katowicach odbędzie się debata organizowana przez redakcję miesięcznika Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych, która pozwoli na zorientowanie się, czy materiały zastępcze lub wręcz – podróbki są problemem w zakładach przemysłowych.

  Swój udział w debacie potwierdzili: Janusz Toman z firmy Expert z Cieszyna (będącej przedstawicielem firmy Kleentek), który poruszy temat jakości i fałszowania olejów, Tomasz Gonsiorczyk – Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Dystrybucji Przemysłowej SKF, który opowie o możliwych skutkach użycia nieoryginalnych łożysk, oraz Robert Olkiewicz – Distribution Account Manager Poland firmy Fluke Industrial, który zajmie się konsekwencjami stosowania w przemyśle nieodpowiedniej jakości mierników.

  Debata odbędzie się we środę, 22.10.2008 r. w godzinach 12-14 w Sali Austriackiej na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich przy ul. Bytkowskiej 1B. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze rejestrowanie się na stronie https://utrzymanieruchu.pl/debata_ur.php4.

  Targi HPS potrwają do 23 pażdziernika

  www.hps.mtk.katowice.pl