Ruszyła budowa fabryki TRI Poland w Zagórzu

    Kilka dni temu, w Zagórzu odbyło się przekazanie placu pod budowę fabryki produkującej części do samochodów osobowych, której właścicielem będzie firma TRI Poland. Zakład produkcyjny ma docelowo zapewnić zatrudnienie dla grupy od 200 do 300 osób.

    Zezwolenie na prowadzenie działalności w Podstrefie Zagórz SSE Euro-Park Mielec wydała nieco ponad miesiąc temu Agencja Rozwoju Przemysłu. Kosztem 10,8 mln euro inwestor uruchomi produkcję wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego.

    Koncern TRI (Tokai Rubber Industries) powstał w Japonii w 1929 r. i szybko stał się liderem w produkcji samochodowych części antywibracyjnych. TRI (Poland) – polski oddział spółki – działa od 1999 r. i jest jednym z wiodących producentów części antywibracyjnych i dźwiękochłonnych do samochodów (fabryka w Wolbromiu).

    W 2013 r. spółka zamierza uruchomić w SSE Euro-Park Mielec produkcję wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych. Planowany asortyment obejmuje elementy zawieszenia silnika, elementy zawieszenia nadwozia, poliuretanowe osłony i pokrywy silnika oraz skrzyni biegów. Pierwsze produkty zejdą z taśmy w sierpniu 2013.