SABUR po raz jedenasty nagrodzony Certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play”

  2 grudnia 2011 r. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki odbyła się uroczysta gala, podczas której oficjalnie ogłoszono listę laureatów XIV edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play”. W gronie firm wyróżnionych za stosowanie najwyższych standardów etycznych i rzetelności w działalności gospodarczej znalazł się SABUR, już po raz jedenasty nagrodzony Certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Kapituła Programu przyznała w tym roku wyróżnienia 589 firmom z całego kraju.

  Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest realizowany na skalę ogólnopolską przedsięwzięciem, w  którym oceniane są wszystkie aspekty biznesowej aktywności firmy, sposób i styl prowadzenia działalności przedsiębiorstwa, a nie tylko jej wyniki ekonomiczne czy jakość wyrobów. Jego celem jest promowanie etyki w działalności biznesowej.

  Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” organizowany jest przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, a afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Do ścisłej współpracy w ocenę przedsiębiorstw zaanagażowane są także władze regionalne, samorządy gospodarcze, Urzędy Skarbowe, ZUS, Państwowa Inspekcja Pracy i inne.

  Inne nagrodzone w konkursie firmy produkcyjne to:

  – PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE „SEGLA” BARYŁA FLORCZAK, Osiek Mały (przetwórstwo szkła),

  – OLIMP LABORATORIES, Nagawczyna(produkcja preparatów dietetycznych),

  – PAPIERY POWLEKANE PASACO, Solec Kujawski (produkcja i sprzedaż papierów powlekanych),

  – Novol, Komorniki (produkty dla lakiernictwa samochodowego),

  – TARCZYŃSKI, Ujeździec Mały (producent wyrobów wędliniarskich),

  – DORA METAL, Czarnków (urządzenia i meble dla gastronomii),

  – COMPLEX (produkcja i dystrybucja części maszyn, narzędzi oraz specjalistycznych produktów dla przemysłu, rolnictwa i motoryzacji),

  – Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK, Wrocław,

  – Zakłady Mięsne „PAMSO”, Pabianice,

  – TARTAK I ZAKŁAD STOLARSKI Janina i Wacław Witkowscy, Rychłowice k. Wielunia,

  – GREINPLAST, Krasne (producent chemii budowlanej).

  http://fairplay.pl