Sapa wdraża technologię EMPT w Polsce

    Sapa Aluminium jest pierwszą w Polsce tłocznią, która rozpoczyna wdrażanie na szeroką skalę technologii EMPT do łączenia, kształtowania i ciecia profili aluminiowych. Technologia impulsów elektromagnetycznych jest to metoda, która pozwala na bezkontaktowe formowanie materiałów na zimno za pomocą impulsów elektromagnetycznych.

    Stosowanie metody EMPT pozwala na łączenie różnych materiałów (aluminium – stal, aluminium – miedź, aluminium – tworzywa sztuczne, aluminium – szkło) – proces ten możliwy jest dzięki dużej dokładności doboru siły impulsu elektromagnetycznego, który oddziałowuje na obrabiany element. Nie wymaga stosowania kontaktu fizycznego z materiałem, w wyniku czego nie jest on narażany na zabrudzenia lub uszkodzenia. Charakteryzuje się wysoką dokładnością i wytrzymałością wykonanych połączeń, minimalnym współczynnikiem występowania sił sprężystych, bardzo szybkim procesem łączenia elementów i niskimi kosztami wykonanych połączeń.

    Sapa zamierza wykorzystywać nową technologię EMPT do łączenia, formowania i ciecia profili, które znajdą swoje zastosowanie w branżach: samochodowej, meblowej, telekomunikacyjnej, budowlanej i alternatywnych źródeł energii.