Schneider electric przedstawia acti 9

Ponad dwadzieścia nowych opatentowanych rozwiązań zapewnia szybką, elastyczną i bezpieczną instalację oraz bezbłędną komunikację pomiędzy panelami kontrolnymi, a także funkcje monitoringu energii na poziomie obwodu elektrycznego.

Wykorzystując doświadczenia zebrane w ciągu pięciu generacji w branży projektowania i konstrukcji końcowych modułowych systemow niskonapięciowych, Schneider Electric opracował Acti 9 –kompletny system aparatury modułowej oferujący innowacyjne funkcje monitorowania i sterowania oraz prostotę i bezpieczeństwo podczas instalacji i konserwacji.

Acti 9 daje się łatwo podłączyć do dowolnego systemu zarządzania obiektem, stając się tym samym niezbędnym elementem rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną.

W przeszłości integracja aparatury modułowej i systemow zarządzania budynkiem mogła stanowić wyzwanie. Okablowanie systemow kontroli i komunikacji rownolegle z okablowaniem instalacji elektrycznych często było skomplikowane, czasochłonne i sprzyjało pomyłkom. Integratorzy systemow, producenci rozdzielnic, a nawet personel odpowiedzialny za konserwację – których obowiązkiem jest zapewnienie wzorowego funkcjonowania systemu – musieli upewnić się, że rozdzielnice działają poprawnie.

– Schneider Electric rozumie potrzebę prostoty i eliminacji usterek podczas instalacji, codziennego funkcjonowania i konserwacji – powiedział Jacek Łukaszewski, prezes zarządu Schneider Electric.

– Właśnie dlatego zaprojektowaliśmy Acti 9 wraz z systemem komunikacji Smartlink w taki sposób, aby zapewnić łatwość obsługi, gotowość do podłączenia i szybkość integracji z architekturą systemu zarządzania budynkiem. Nasze rozwiązanie łączy w sobie funkcje sterowania z optymalnym poziomem ochrony, stając się nowym, ważnym elementem układów poprawiających wydajność energetyczną, nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Dzięki elastycznemu i wydajnemu systemowi komunikacji Modbus oraz gotowemu okablowaniu do natychmiastowej, bezusterkowej instalacji, Acti 9 skraca czas spędzony przy kablach kontrolnych o 40%. Ponadto, jako że dane z paneli i obwodow zbierane są w czasie rzeczywistym, użytkownicy mogą precyzyjnie regulować stopień zasilania, aby zoptymalizować koszty zużywanej energii.

System sam dostosowuje się do parametrow wyznaczonych przez użytkownika, dzięki czemu daje się szybko zintegrować i łatwo dostosować do przyszłych wymagań. Inne elementy Acti 9, takie jak zintegrowany wyłącznik instalacyjny Reflex iC60, urządzenie do zdalnego sterowania RCA iC60, liczniki energii, styczniki i przekaźniki impulsowe współpracują z całym systemem modułowym, dzięki czemu Acti 9 jest urządzeniem idealnie spełniającym dynamiczne wymagania szerokiej gamy systemow zwiększających wydajność energetyczną. Dodatkowo unikatowe rozwiązania firmy Schneider Electric, takie jak VisiSafe, VisiTrip i II klasa izolacji aparatow zwiększają poziom bezpieczeństwa i ułatwiają konserwację urządzeń.

Acti 9 umożliwia wydajne zarządzanie budynkiem, ogranicza przerwy w pracy, optymalizuje zużycie energii i w ten sposob może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności firmy. Poza tym wszystkie produkty powstały z przetwarzalnych materiałow i są przyjazne dla środowiska. Dzięki Acti 9 użytkownicy mogą więc spełnić zarowno obecne, jak i przyszłe kryteria certyfikacji ekologicznej, a także zminimalizować szkodliwy wpływ na środowisko, począwszy od stadium projektowego, poprzez instalację i użytkowanie, aż po ostateczny recykling.