Kompleksowa archiwizacja danych procesowych od ICONICS

Dostęp do danych z produkcji ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania konkurencyjności i efektywności przedsiębiorstw. W celu analizy i wizualizacji procesów w czasie rzeczywistym, organizacje muszą mieć ciągły i niezawodny dostęp do danych.

Standard OPC UA, jest wynikiem wieloletniej współpracy liderów z branży przemysłowej, których celem było stworzenie jednego, otwartego standardu wymiany informacji w systemach zarządzania procesem. Zapewnia on wymianę rzeczywistych informacji w niezawodny, wydajny i przede wszystkim łatwy i bezpieczny sposób. Jako przykład uniwersalnego narzędzia do komunikacji ze sterownikami czy z bazami danych poprzez ODBC można wskazać OPC KepServer stworzony przez Kepware dla ICONICS. Zakup jednej licencji daje nam możliwość jednoczesnej wymiany danych z ponad 100 różnych sterowników w tym: Siemens, Allen-Bradley, Beckhoff, Fuji, GE, Honeywell, Mitsubishi, Omron, Wago i wielu innych.

Nawiązanie komunikacji to jak niektórzy twierdzą 80% sukcesu, pozostaje jeszcze kwestia użytecznego zapisu danych. Większość pakietów HMI/SCADA umożliwia zapis bezpośrednio do baz danych i tak np. moduł TrendWorX64 Logger zawarty w oprogramowaniu ICONICS Genesis64 umożliwia konfigurację pobierania danych z dokładnością do milisekund. Podczas konfiguracji LogginGroups można określić warunki i czas rozpoczęcia/zatrzymania rejestracji danych. Tabela zarzadzania pozwala na odpowiednie zhierarchizowanie danych w celu łatwego i szybkiego odnajdywania informacji.

W przypadku aplikacji o znaczeniu krytycznym, które wymagają nieprzerwanego dostępu,analizy i gromadzenia danych, ICONICS oferuje narzędzie Hyper Historian który ma solidny, redundantny system oprogramowania. Automatyczna technologia Store-and-Forward zapewnia integralność danych, w przypadku zakłóceń pracy systemu lub łączności. W przypadku tego rozwiązania przechowywanie i pobieranie danych jest znacznie szybsze niż przy wykorzystywaniu tradycyjnych relacyjnych baz danych czy innych narzędzi tego typu do archiwizacji danych w czasie rzeczywistym. Wysoka kompresja danych, zaawansowane algorytmy filtracji oraz fakt zaprojektowania od podstaw, w oparciu o architekturę 64-bitowego sprzętu i oprogramowania, pozwala na to, że Hyper Historian ma dostęp do większej mocy procesora i pamięci niż tradycyjne 32-bit systemy archiwizacji danych. Daje to użytkownikom najwyższą wydajność ze wszystkich standardowych platform PC.

W przypadku potrzeby wymiany informacji pomiędzy różnymi systemami, ICONICS oferuje narzędzie BridgeWorX który dokonuje skutecznej wymiany danych do i z dowolnej bazy danych lub innego dowolnego źródła danych. Dzięki unikalnemu wizualnemu odwzorowaniu kreatora transakcji, użytkownicy w bardzo łatwy sposób mogą przekazywać informacje czasu rzeczywistego do i od urządzeń produkcyjnych oraz firmowych systemów informatycznych. Technologia BridgeWorX data-mining umożliwia uzyskanie dostępu do Microsoft SQL Server, Oracle, Microsoft Access, SAP i właściwie do prawie każdej informacji czasu rzeczywistego lub zarchiwizowanych danych produkcyjnych czy biznesowych. Narzędzie nie wymaga znajomości języków programowania.

Więcej informacji: www.iconics.com