Sensilab automatyzuje pracę magazynu

Sensilab, jeden z największych w Europie producentów suplementów diety, wdrożył system wspierający zarządzania magazynem opracowany przez chorzowską firmę BPSC.

Wdrożony system wspiera m.in. obsługę przyjęć zewnętrznych, kontrolę jakości, obsługę wydań do produkcji, obsługę identyfikacji kontroli, przyjęć wyrobów oraz ekspedycję. To jedno z największych wdrożeń systemu magazynowego w sektorze farmaceutycznym. Wprowadza dużą liczbę procesów magazynowych, rzadko spotykana w branży. – Pełna automatyzacja pozwala na szybką obsługę zadań magazynowych – wyjaśnia Marcin Kurzak, kierownik controllingu, informatyki i wdrożeń w Sensilab Polska.

Wdrożenie nie tylko zapewnia typowe zarządzanie magazynem, umożliwia też analizy pozwalające na wykrycie np. wady danej partii produktu i konieczności wycofania jej ze sprzedaży. Daje też szybki dostęp do informacji dotyczących historii wytworzenia produktu, w tym również pochodzenia jego składowych.

WMS (Warehouse Management System) umożliwia kontrolę jakości produktów, pozwala też na zarządzanie z poziomu aplikacji zaawansowanym systemem pracy wózków widłowych. – W systemie wprowadzane są zlecenia przyjęcia i wydania, następnie wysyłane są one do wózka. Dzięki integracji WMS-a z zewnętrzną aplikacją automatyki przemysłowej, praca wózków jest całkowicie zautomatyzowana – wyjaśnia Marcin Kurzak.

Sensilab Polska to dawne Zakłady Farmaceutyczne Polfa-Łódź przejęte przez Bio-Profil z grupy VivaSanté. Poprzednikiem łódzkiej Polfy była spółka Scott&Browne, która działalność rozpoczęła w 1933 r.

Źródło: WNP

Fot. Fotolia