Seria Wolverine 200 otrzymuje aprobatę Class 1 Division 2

    Trzy modele z serii Wolverine Ethernet Extender firmy Westermo uzyskały aprobatę Class 1 Division 2. Umożliwia ona instalowanie urządzeń serii Wolverine w niebezpiecznych lub wybuchowych obszarach zawierających lotne, łatwopalne opary i gazy.

    Class 1 Division 2 określa miejsce występowania lotnych łatwopalnych płynów i gazów, ale w zamknięciu, co sprawia, że w normalnych warunkach działania, stężenia zapalne danych substancji nie mają możliwości wystąpienia. Bardzo trudno jest otrzymać status Class 1 Division 2, jednostki muszą przejść liczne testy przeprowadzone przez odrębne laboratorium badawcze gdzie urządzenia serii Wolverine spełniły wymagania klasyfikacji niebezpiecznego obszaru US.

    Aprobata daje możliwość rozmieszczenia jednostek w szerszym zakresie aplikacji i środowisk występujących w takich przemysłach jak paliwowy i gazowniczy, petrochemiczny, przetwarzania, przetwórstwa metali i innych, w których panują nieprzyjazne warunki pracy.

    Wolverine otrzymało również aprobatę ATEX wg II 3G EEx nA IIT5, która stanowi europejski odpowiednik Class 1 Div 2. Oznacza to, że urządzenia DDW mogą być stosowane dla aplikacji w środowisku wybuchowym praktycznie na całym świecie.

    www.tekniska.pl