Siemens prezentuje Shipbuilding Catalyst dla przemysłu stoczniowego

    Firma Siemens zaprezentowała Shipbuilding Catalyst, rozwiązanie ukierunkowane na szybsze wdrażanie oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktów (PLM) i zwiększenie wartości PLM w przemyśle stoczniowym. Oparty na gotowych pakietach specyficznych dla branży najlepszych praktyk postępowania, szablonach i szytym na miarę oprogramowaniu, Shipbuilding Catalyst integruje i synchronizuje wszystkie operacje związane z budową statków, obejmując również najważniejsze elementy sieci dostawców i zewnętrznych dostawców usług. Shipbuilding Catalyst należy do wprowadzonej w sierpniu zeszłego roku rodziny rozwiązań dla przemysłu – Siemens Industry Catalyst Series™.

    „Siemens Shipbuilding Catalyst jest przykładem technologii transformacji, która pozwala stoczniom przyspieszyć procesy wdrożenia i poprawić wskaźnik rentowności” powiedział John MacKrell, wiceprezes CIMdata. „Zwiększając wydajność całego przedsiębiorstwa, skracając cykl projektowo-produkcyjny i obniżając całkowity koszt posiadania przyszłej floty, nowe rozwiązanie firmy Siemens pomoże najlepszym stoczniom zmienić sposób projektowania, produkcji i utrzymania zaawansowanych technicznie statków nowej generacji”.

    Branża morska przechodzi ważną transformację. Armatorzy potrzebują niezawodnych, energooszczędnych i przyjaznych środowisku statków o wyższej sprawności ogólnej i niższych kosztach eksploatacji Stocznie na całym świecie, aby utrzymać konkurencyjność, muszą tworzyć projekty, które coraz lepiej dopasowują się do wymagań klientów. Nawet najnowocześniejsze stocznie zdały sobie sprawę, że utrzymanie przewagi konkurencyjnej oraz niezbędnego poziomu wydajności wymaga znaczącego podwyższenia sprawności działania całego przedsiębiorstwa.

    „Shipbuilding Catalyst jest rozwinięciem naszej, ogłoszonej w zeszłym roku strategii zwiększania wartości PLM i przyspieszania zwrotu z inwestycji” powiedział Steven Bashada, starszy wiceprezes Industry Strategy, Siemens PLM Software. „Przemysł stoczniowy znajduje się w przełomowym momencie, gdy musi sprostać zapotrzebowaniu na nowoczesne statki o wyższej sprawności i niezawodności. Holistyczne rozwiązanie firmy Siemens koncentruje się na dostarczeniu stoczniom skutecznych środków utrzymania wzrostu i zwiększenia wydajności”.

    Shipbuilding Catalyst jest zestawem wstępnie skonfigurowanych elementów, któremu towarzyszą poradniki i zbiory najlepszych praktyk wdrożeniowych stosowanych w branży stoczniowej. Odnosi się on do typowych zadań i zastosowań występujących w cyklu życia statku, od pierwszego zapytania ofertowego przez fazy projektowania, produkcji, użytkowania i konserwacji aż do wycofania z eksploatacji lub złomowania. Jest to uzupełnienie rozwiązania stoczniowego firmy Siemens, które skupia się w obszarze pięciu kluczowych procesów – integracji i optymalizacji zarządzania oprogramowaniem i produktem, projektowania i prac inżynierskich, konstrukcji statków, zarządzania łańcuchem dostaw oraz obsługi technicznej i serwisowania statków.