Siłowniki pneumatyczne NSK

Szukanie oszczędności i optymalizacja procesów produkcyjnych to temat numer jeden polskich przedsiębiorstw nie tylko w dobie kryzysu. Niezależnie od tego czy kryzys przyniósł poszczególnym firmom biznesowe korzyści czy też nie, jest z pewnością dobrym  czasem na modernizacje maszyn i linii produkcyjnych. Z myślą głównie o konstruktorach i użytkownikach maszyn produkcyjnych zaprojektowano nową serię siłowników pneumatyczny NSK, których głównymi cechami są bezawaryjność i wysoka wydajność. Istotną cechą  siłowników kompaktowych NSK jest również opatentowane rozwiązanie, umożliwiające skonfigurowanie siłownika, w prosty i szybki sposób, według standardu UNITOP lub ISO 21287. Ma to istotne znaczenie, zwłaszcza przy pracach remontowych maszyn – nie ma ryzyka dobrania niewłaściwego siłownika, użytkownik musi jedynie podać jedynie skok i średnicę uszkodzonego kompaktu, a po dostawie samodzielnie, w prosty sposób „konfiguruje” rozstaw otworów montażowych na korpusie cylindra, dostosowując je do rozstawu otworów montażowych maszyny.

Dzięki redukcji masy nieistotnych dla pracy siłownika elementów oraz poprzez zastosowanie najnowocześniejszych metod produkcyjnych skonstruowano niezwykle lekki a przy tym bardzo trwały siłownik, przygotowany do pracy w każdych warunkach.

Nie bez znaczenia jest również nowoczesne, a przy tym eleganckie wzornictwo nowych siłowników, znacznie podnoszące estetykę maszyn i urządzeń, w których zostały użyte.

Podstawowe dane techniczne siłowników NSK:

– materiał pokryw:  odlew aluminiowy,

– materiał profilu: aluminium anodyzowane,

– materiał tłoczyska:  stal nierdzewna walcowana powierzchniowo,

– zakres dostępnych średnic:  16 do 100 mm,

– standardowe skoki:  do 100 mm (inne na życzenie klienta),

– uszczelnienia standardowe:  poliuretan,

– wyhamowanie dobiegu tłoka:  mechaniczne,

– temperatura pracy:   od -20°C do +80°C,

– temperatura medium:  od 0°C do +40°C,

– medium:  przefiltrowane sprężone powietrze,

– smarowanie:  nie jest wymagane,

– maksymalne ciśnienie pracy:  10 bar.

www.pneumat.com.pl