SKF zwraca uwagę na zjawiska na rynku łożysk

  Na współczesnym rynku łożysk w Polsce, i w Europie, bardzo ważne są skomplikowane kwestie walki z podróbkami łożysk renomowanych firm.

  – Koncern SKF SA wypowiedział bezprecedensową wojnę temu zjawisku tworząc w swojej siedzibie w Szwecji specjalną komórkę zajmującą się tylko demaskowaniem nieuczciwych producentów i dystrybutorów oraz współpracą z wymiarem sprawiedliwości w licznych krajach – mówi Wiesław Chryszczanowicz, dyrektor generalny SKF SA. – Polsce aktywnie realizujemy politykę zero tolerancji dla podróbek, w wyniku czego kilka spraw dostaw nieoryginalnych produktów trafiło do prokuratury.

  W dalszym ciągu na polskim rynku łożyskowym koncentracja w dostarczaniu rozwiązań, a głównie wytworów SKF, stosowana jest jako Firmy Inżynierii Wiedzy. Wiedza SKF zdobywana od ponad 100 lat, na wszystkich kontynentach oraz we wszystkich branżach przemysłu i motoryzacji. Rozwiązania z zakresu pięciu obszarów kompetencji – łożysk i zespołów łożyskowych (w tym również produktów do przenoszenia napędu), uszczelnień, systemów smarowania, mechatroniki oraz systemów niezawodności.

  Tomasz Drzewiecki, kierownik ds. rozwoju w SKF SA szczególnie podkreśla w tegorocznej ofercie znaczenie łożysk energooszczędnych.

  – Obecne na rynku energooszczędne łożyska kulkowe dają możliwość zredukowania zużycia energii nawet do 30 proc. w zastosowaniach o obciążeniach od niskich do średnich. Szereg unikalnych rozwiązań w branży energetyki wiatrowej – specjalnie zaprojektowane do turbin wiatrowych dwurzędowe łożysko stożkowe Nautilius czy też globalny system diagnostyki on-line turbin wiatrowych WindCon. – mówi Tomasz Drzewiecki.

  W minionym roku SKF wprowadził na rynek nową generację szynowych prowadnic LLT.