Skuteczne sposoby usuwania wycieków

Wycieki powstające w miejscu pracy spowalniają produkcję i powodują wypadki. Stosując efektywny program ochrony przed skutkami wycieków można zapobiec wielu poślizgom i upadkom, które stanowią jedną z najczęstszych przyczyn wypadków w pracy.

Sorbenty na bazie polipropylenu meltblown (technologia rozdmuchu w gorącym powietrzu), w odróżnieniu od sorbentów w postaci granulatów, są czystymi, szybkimi i skutecznymi produktami, których można używać zarówno zapobiegawczo jak i reaktywnie w celu drastycznego ograniczenia wpływu wycieków na bezpieczeństwo miejsca pracy. Firma Brady opublikowała nowy katalog produktów i rozwiązań do usuwania wycieków, obejmujący całkowicie nowe produkty oraz praktyczny przewodnik dla użytkowników.

Tańsze i bardziej wydajne rozwiązania

Około 75% firm wciąż używa granulatów do usuwania rozlanych płynów i cieczy. Jednak, gdy weźmie się pod uwagę koszty usuwania odpadów i związanej z tym pracy, rozwiązania SPC na bazie polipropylenu meltblown, dostarczane przez firmę Brady, są o wiele bardziej efektywne i opłacalne. Sorbenty te wchłaniają rozlane ciecze w ilości stanowiącej nawet 25- krotność swojej masy, co oznacza, że zarówno ilość wymaganego produktu oraz koszty usuwania odpadów są znacznie ograniczone. Co więcej, produkty SPC firmy Brady absorbują wycieki w kilka sekund i można ich używać oraz je utylizować tak jak ręczniki, znacząco ograniczając ilość pracy włożonej w usuwanie wycieków. W odróżnieniu od granulatu, polipropylen meltblown nie zawiera żadnych drobnych cząstek mogących uszkodzić maszyny i wyposażenie.

Różne rodzaje cieczy

Produkty SPC oferowane przez Brady dzielą się na trzy kategorie: „ Chłodziwa, rozpuszczalniki, benzyna, olej spożywczy, nafta oraz inne płyny na bazie wody są najlepiej usuwane przez sorbenty z serii Universal” mówi Dominique Roosen, menedżer ds. produktu na region EMEA w firmie Brady: ” Sorbenty przeznaczone wyłącznie do ropy i produktów ropopochodnych zostały opracowane specjalnie w celu szybkiego usuwania oleju hydraulicznego, silnikowego, jadalnego oraz płynu hamulcowego i terpentyny. Nie pochłaniają w ogóle wody, więc doskonale się nadają do zastosowań zewnętrznych i aplikacji morskich”. Trzecią kategorię stanowią sorbenty chemiczne wykorzystywane do usuwania agresywnych chemikaliów, kwasu cytrynowego, wodorotlenku sodu i innych związków. Wszystkie kategorie sorbentów są kodowane kolorystycznie zapewniając ich łatwe stosowanie w miejscu pracy.

Elastyczność zastosowań

Dodatkową zaletą produktów do usuwania wycieków na bazie polipropylenu meltblown jest fakt, że można je uformować do dowolnego kształtu. „ Pozwala to nam zapewnić najlepsze rozwiązania dla każdego zastosowania przemysłowego i naprawdę wzmacnia zapobiegawcze wykorzystywanie kontroli wycieków. Sorbenty w kształcie podkładek najlepiej nadają się do wycierania lub umieszczania pod miejscami z których kapie, natomiast poduszki i elastyczne węże można umieszczać wokół wyposażenia w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się wycieków. Maty i dywany z kolei idealnie sprawdzają się w obszarach o dużym natężeniu ruchu, ponadto firma Brady oferuje również specjalną kategorię produktów do zwalczania skutków wycieków na powierzchniach zawilgoconych.

Dopasowane do wielkości wycieku

W zależności od objętości rozlanej cieczy lub wielkości przewidywanego wycieku, Brady oferuje sorbenty polipropylenowe w postaci produktów jedno- lub kilkuwarstwowych.” Pozwala to skutecznie stworzyć narzędzia odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań – od intensywnych wycieków na małych powierzchniach do małych wycieków rozlewających się na wielkich powierzchniach przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej skuteczności i zwrotu z inwestycji. W bogatej historii firmy Brady liczącej 100 lat produkty SPC były używane do usuwania skutków poważnych wycieków technologicznych – ostatnim takim przypadkiem była awaria platformy wiertniczej Deepwater Horizon.

Poradnik dla użytkowników

Do nowego katalogu firmy Brady zawierającego aktualną ofertę produktów do usuwania skutków wycieków dołączono praktyczny poradnik dla użytkowników pozwalający szybko znaleźć najlepsze rozwiązanie neutralizujące wszelkiego rodzaju wycieki. Publikacja podkreśla również zalety wykorzystywania sorbentów polipropylenowych w porównaniu do popularnych granulatów pochłaniających rozlane ciecze. Broszurę można otrzymać kierując zapytanie na adres e-mail: emea_request@bradycorp.com.