Jubileuszowe warsztaty „Informatyka w Produkcji”

Już wiosną ruszają 10 jubileuszowe warsztaty „Informatyka w Produkcji”. Dla firmy Streamsoft to szczególne spotkania, dzięki którym może zaprezentować rozwiązania informatyczne, jakie udało jej się opracować i zastosować w firmach produkcyjnych z różnych branż. 10 warsztaty organizowane są wspólnie z Instytutem Kaizen – globalną organizacją doradzającą przedsiębiorstwom.

Warsztaty odbywać się będą pod hasłem: „Zmienność kameleona czy „zwinność” słonia? Jaka jest Twoja produkcja ?” Będą miały typowo szkoleniową formę. Uczestnicy zobaczą, jakie metody można zastosować do odchudzenia produkcji oraz jak to połączyć z systemem ERP. Zobaczą również, jak informacje dostarczane przez system ERP przekładają się na konkretne usprawnienia w obszarze produkcji.

Tematyka warsztatów IWP

Tematem warsztatów będzie zdolność adaptacji produkcji do częstych zmian rynkowych, zmian w zamówieniach oraz ustalanie czasu w jakim można to osiągnąć.

Praktycy z Instytutu Kaizen i praktycy z firmy Streamsoft, po raz pierwszy, wspólnie pokażą, w jaki sposób szukać w systemie ERP informacji wspierających wdrożenie koncepcji szczupłej produkcji (lean manufacturing) oraz w jaki sposób metody szczupłej produkcji wykorzystują informacje dostarczane przez system do wykrywania zbędnych kosztów, źródeł marnotrawstwa zasobów i usprawniania przepływu materiałów i wyrobów. Zostaną przedstawione konkretne studia przypadków, aby unaocznić uczestnikom, jak powinno się zarządzać produkcją i reagować na zmiany, a także jak wybierać z ogromu możliwości odpowiednie do tych celów metody i technologie.

Warsztaty w zakresie doboru i wdrożenia konkretnych oraz skutecznych metod zarządzania procesami produkcyjnymi i logistycznymi, a także kształtowania mentalności kadry zarządzającej i pracowników, poprowadzi Instytut Kaizen.

Kwestię zastosowania nowoczesnych technologii informatycznych w firmie produkcyjnej zaprezentuje producent systemów ERP – firma Streamsoft.

Terminy i miasta:

  • 17 marca 2015 Toruń
  • 18 marca 2015 Warszawa
  • 19 marca 2015 Leszno Wlkp.
  • 24 marca 2015 Lublin
  • 25 marca 2015 Gliwice
  • 26 marca 2015 Wrocław

Szczegóły oraz możliwość zgłoszenia udziału dostępne na stronie Streamsoft.