SLANT TURN to idealne rozwiązanie do obróbki dużych komponentów

Centra tokarskie Yamazaki Mazak z serii SLANT TURN stanowią idealne rozwiązanie do ciężkiej obróbki dużych detali w postaci długich wałów.

Centra tokarskie Yamazaki Mazak z serii SLANT TURN stanowią idealne rozwiązanie do ciężkiej obróbki dużych detali w postaci długich wałów.

Obrabiarki z serii SLANT TURN 500, 550 i 600, opracowane specjalnie do obróbki komponentów w sektorach morskim, energetycznym, naftowo-gazowym, maszyn budowlanych i produkcji energii, charakteryzują się dużym zasięgiem obróbki z maksymalnym wychyłem 1040 mm i maksymalną średnicą obróbki wynoszącą 910 mm. Modele te dostępne są w czterech wariantach różniących się długością łoża (1000U, 2000U, 3000U i 4000U), przy czym najdłuższy wariant umożliwia obróbkę detali o długości przekraczającej cztery metry. Ponadto maszyny z tej serii mogą być wyposażone w różne warianty podtrzymki.

Maszyny SLANT TURN 500, 550 i 600 są dostępne w wersjach 2-osiowych i wersjach M wyposażonych we wrzeciono frezarskie. Wszystkie maszyny z tej serii mają łoże o dużej sztywności, które pomaga w osiągnięciu wysokiej dokładności obróbki.

We wszystkich maszynach z opisywanej rodziny wrzeciono główne osiąga potężny moment obrotowy 7000 N∙m i moc 45 kW, przez co doskonale sprawdza się w szybkiej i ciężkiej obróbce skrawaniem.

Ponadto dostępnych jest wiele różnych średnic przelotu wrzeciona. W modelach SLANT TURN 500 i 500M średnica przelotu wrzeciona wynosi 185 mm, a prędkość maksymalna — 1600 obr./min. Kolejne modele, SLANT TURN 550 i 550M, mają średnicę przelotu wrzeciona wynoszącą 275 mm i osiągają prędkość maksymalną 1000 obr./min, natomiast w modelach 600 i 600M średnica przelotu wrzeciona wynosi 375 mm, a prędkość maksymalna — 500 obr./min.

Wszystkie maszyny z serii SLANT TURN charakteryzują się wyjątkowo wysoką wydajnością. Modele 2-osiowe są wyposażone w głowicę rewolwerową mocowaną na śruby, sztywno zaciśniętą w sprzęgle przystosowanym do szybkiego indeksowania. Modele z wyposażeniem frezarskim mają głowicę typu VDI z wrzecionem narzędzi obrotowych osiągającym prędkość 4000 obr./min i moc 7,5 kW.

Wysoka wydajność wynika również z najwyższych w tej klasie szybkości posuwu, wynoszących 20 m/min w osi X i 24 m/min w osi Z.

Obrabiarki SLANT TURN są ergonomicznie zaprojektowane, tak by ich obsługa była łatwa i wygodna, a duże drzwi umożliwiają bezproblemowe podawanie i odbieranie detali za pomocą suwnicy. Również głowica jest łatwo dostępna, by operator maszyny wygodnie mógł ustawić narzędzia.

Centrum SLANT TURN jest wyposażone w system sterowania SmoothG CNC, w skład którego wchodzi 19-calowy regulowany panel z ekranem dotykowym.

System SmoothG realizuje różne funkcje usprawniające eksploatację, z korzyścią dla wydajności, dokładności i dyspozycyjności maszyny. Sterowanie wygładzaniem naroży podnosi jakość wykończenia powierzchni dzięki optymalizacji przyspieszania i hamowania podczas obróbki naroży. Doradca głosowy Mazak oferuje pomoc podczas ustawiania maszyny, a funkcję Wsparcie utrzymania ruchu można wykorzystać w ramach programu konserwacji profilaktycznej.


Źródło: Yamazaki Mazak