Klimatyzatory dachowe Pfannenberg z serii DTT

Właściwie w każdym procesie przemysłowym konieczne jest użycie szaf sterowniczych. Wewnątrz szaf zamontowany jest system centralnego sterowania całej produkcji, a tym samym cenna elektronika, którą należy schładzać i zabezpieczać przed działaniem wody kondensacyjnej. Aby na chłodzenie szaf sterowniczych nie trzeba było przeznaczać kosztownej powierzchni stojącej, opracowaliśmy klimatyzatory do montażu dachowego serii DTT. Jest to doskonałe rozwiązanie o minimalnym zapotrzebowaniu na miejsce i stuprocentowej  ochronie przed kondensatem.

W skład całej serii wchodzi 6 jednostek o mocy od 500 do 4000W, które są dostępne w 3 rozmiarach oraz dwóch wersjach: Standard Controller lub Multi Controller. Wszystkie należą do rodziny energooszczędnych urządzeń ƐCool. Znajdą one zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest niezawodne i bezpieczne chłodzenie. Z uwagi na swą atrakcyjną cenę od lat cieszą się uznaniem producentów maszyn i szaf sterowniczych.

Klimatyzatory dachowe Pfannenberg z serii DTT są wyposażone w wyjątkowy, opatentowany układ zarządzania kondensatem. Innowacyjne ułożenie obiegów chłodniczych zapewnia czterokrotną ochronę przed wnikaniem kondensatu do szafy sterowniczej:

1. Nie ma mostka cieplnego z górną częścią szafy sterowniczej

2. Kondensat nie przelewa się do szafy sterowniczej

3. W strumieniu powietrza nie pojawiają się zawirowania kropelek

4. Brak rur przewodzących powietrze, na których mógłby się tworzyć kondensat.

Główną cechą innowacyjnego układu zarządzania kondensatem serii DTT jest odwrotne ułożenie obiegów chłodzenia. Przeniesienie zimnego obszaru do góry zapobiega powstawaniu mostka cieplnego z szafą sterowniczą, a ponadto umożliwia bezproblemowy odpływ kondensatu. Ciepłe powietrze natomiast rozchodzi się na dużej powierzchni parownika. Prędkość powietrza przy parowniku jest w ten sposób znacząco zredukowana. Zapobiega to wirowaniu kropli kondensatu. A dzięki zintegrowanym dyszom wylotu powietrza zbędne jest użycie tradycyjnych rur przewodzących powietrze, w przypadku których istnieje ryzyko tworzenia się kondensatu.

Kolejną zaletą serii DTT jest wysoka efektywność energetyczna, którą zapewniają lżejsze komponenty,  tryb oszczędzania energii oraz nowe technologie (np. MicroChannel). Dzięki temu klimatyzatory DTT umożliwiają o ok. 20 % mniejsze zużycie energii.

Nasi Klienci cenią sobie klimatyzatory dachowe także za łatwość obsługi serwisowej. Zapewnia ją przede wszystkim łatwy montaż bez konieczności użycia narzędzi. Dzięki obudowie zdejmowanej od przodu użytkownicy mają szybki dostęp do poszczególnych komponentów. W celu większej ochrony można zastosować adaptery filtra (takie same jak w klimatyzatorach naściennych) oraz filtry, które wymienia się błyskawicznie bez użycia narzędzi (mocowanie bez śrub).

Wszystkie urządzenia serii DTT są wykonane z blachy stalowej powlekanej proszkowo lub stali nierdzewnej V2A. Aby dostosować wygląd klimatyzatorów do każdej aplikacji lub kolorów typowych dla danej firmy, istnieje możliwość zamówienia klimatyzatorów DTT pomalowanych na dowolny kolor RAL.

Pfannenberg Europe GmbH Sp. z o.o. Przedstawicielstwo w Polsce

Al. Jana Pawła II 11, p. 1023

00-828 Warszawa

Tel.:    +48 22 890 72 46, http://www.pfannenberg.pl